X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KE sfinansuje tymczasowe centra dla migrantów w Unii i poza nią

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 15:04
Komisja Europejska sfinansuje utworzenie centrów dla migrantów w Unii i poza nią - ze wspólnego budżetu. Tak wynika z dokumentu opublikowanego dziś w Brukseli. W ośrodkach na terenie Wspólnoty mają być rozróżniani uchodźcy od nielegalnych migrantów zarobkowych. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Ci, którzy otrzymają międzynarodową ochronę będą oczekiwali na dobrowolne przyjęcie przez kraje członkowskie. Natomiast w ośrodkach w Afryce Północnej będą osadzani migranci uratowani na Morzu Śródziemnym podczas próby przedostania się do Europy. Tam też mają być rozróżniani uchodźcy od migrantów zarobkowych. 

Komisja przygotowała propozycje, bo zalecili to europejscy przywódcy na szczycie w ubiegłym miesiącu. Jeśli chodzi o ośrodki na terenie Unii, państwa członkowskie mogą liczyć na pomoc finansową i operacyjną. - Kraje, które otworzą porty i przyjmą tymczasowo migrantów będą mogły skorzystać z europejskiej straży przybrzeżnej, ekspertów do spraw azylu, czy funkcjonariuszy sprawdzających migrantów pod kątem bezpieczeństwa oraz przeprowadzających identyfikację. Wszystkie koszty będą pokrywane z unijnego budżetu - poinformowała rzeczniczka Komisji Natasha Bertaud.

A państwa, które zdecydują się dobrowolnie na przyjęcie uchodźców otrzymają 6 tysięcy euro za każdą przyjętą osobę. Jeśli natomiast chodzi o centra poza Unią, przede wszystkim w Afryce Północnej, dla uciekinierów uratowanych na morzu, Komisja też zaproponowała pomoc finansową i operacyjną, ale nie podała konkretnych kwot. Te propozycje Komisji mają omówić jutro ambasadorowie z unijnych krajów na spotkaniu w Brukseli.

kad

Czytaj także

Szef KE 25 lipca w Waszyngtonie na rozmowach z prezydentem USA o cłach

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 18:00
25 lipca przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker leci do Waszyngtonu na rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Ta wizyta była już zapowiadana, ale dziś potwierdzono datę spotkania. Rozmowy mają dotyczyć głównie kwestii handlowych, a także bezpieczeństwa energetycznego i spraw związanych z polityką zagraniczną. Do wizyty dochodzi w momencie napiętych relacji handlowych na linii Bruksela-Waszyngton.
rozwiń zwiń