X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera korupcyjna w miejskich wodociągach w Kłodawie. CBA zatrzymało kolejną osobę

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 10:02
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w wodociągach w Kłodawie (Wielkopolska). Zatrzymany to jeden z pracowników miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej biura powiedział, że śledztwo prowadzone przez poznańską delegaturę CBA objęło wcześniej dyrektora Zakładu, który miał żądać pieniędzy za wykonanie przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych.

- Zatrzymany teraz mężczyzna usiłował chronić podejrzanego dyrektora składając fałszywe zeznania - podał Kaczorek. - Usłyszy on zarzuty w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Okręgowej w Koninie, a prokurator podejmie decyzję co do dalszego toku postępowania i środków zapobiegawczych wobec zatrzymanego przez CBA pracownika kłodawskich wodociągów - dodał.

Zatrzymanemu pod koniec kwietnia dyrektorowi Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie zarzucono przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Zatrzymano wówczas też dwu pracowników Zakładu.

Według ustaleń CBA, dyrektor wykorzystując zajmowane stanowisko i wiedzę o osobach ubiegających się o wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do prywatnych domów za ich wykonanie brał pieniądze dla siebie. Prace przyłączeniowe wykonywane były przy wykorzystaniu sprzętu i pracowników kierowanej przez niego firmy. Nie wystawiano przy tym faktur bądź też wydawano je na firmę zarejestrowaną na jego żonę - wynika z ustaleń śledczych.

- Ustalono ok. 70 osób pokrzywdzonych, od których żądał od tysiąca, do ponad 10 tysięcy zł, za wykonanie przyłącza do posesji - podał Kaczorek. Dane te są weryfikowane i mogą się zmienić w trakcie śledztwa - dodał.

Dyrektor już w toku działań CBA miał namawiać świadków do składania fałszywych zeznań. Sąd aresztował go wówczas na trzy miesiące.

mr

Czytaj także

CBA zatrzymała łódzkich urzędników. Odpowiedzą za nieprawidłowości przy budowie tras

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 09:22
Agenci CBA w Łodzi zatrzymali dwóch urzędników – b. dyrektora łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu oraz naczelnika z zarządu inwestycji miejskich, którzy mieli działać na szkodę łódzkiego magistratu.
rozwiń zwiń