X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prognoza pogody na dziś: pogodnie, miejscami opady deszczu i burze

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 06:32
Wtorek przeważnie będzie pogodny, jednak w wielu miejscach Polski wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia w zależności od regionu wyniesie od 25 do 29 stopni Celsjusza.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak podaje IMGW, Europa południowo-zachodnia, częściowo centralna i północno-wschodnia jest w zasięgu wyżów znad Atlantyku i zachodniej Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Wschodnia Polska znajduje się na skraju niżu z rejonu Morza Czarnego, pozostały obszar jest w zasięgu słabego wyżu z centrami nad Niemcami. Pozostajemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie oraz północnym zachodzie okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu oraz burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm na wschodzie kraju, tylko na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C na Pogórzu Karpackim do 29 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, chłodniej miejscami nad morzem: od 22 do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach porywy do 60 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, we wschodniej połowie kraju miejscami duże i tam przelotne opady deszczu, a w pierwszej połowie nocy, na południowym wschodzie, również zanikające burze. Temperatura minimalna od 13 do 18 st. C, w kotlinach górskich gdzieniegdzie 12 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23 do 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

mr