X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strzelce Opolskie: dwie ofiary śmiertelne. Policja podejrzewa zatrucie substancjami psychoaktywnymi

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 15:55
- Na terenie powiatu Strzelce Opolskie w ciągu ostatnich kilkunastu godzin znaleziono dwóch martwych młodych mężczyzn, trzeci został przewieziony do szpitala - poinformowała w niedzielę Paulina Porada, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.
Dopalacze trafiają do obrotu pod różnymi postaciami (zdjęcie ilustracyjne)
Dopalacze trafiają do obrotu pod różnymi postaciami (zdjęcie ilustracyjne)Foto: RomanR/shutterstock.com

Pierwszą informację o nagłym zgonie 20-latka policja otrzymała w sobotę wieczorem; w niedzielę rano dyżurny komendy w Strzelcach Opolskich został powiadomiony o kolejnej nagłej śmierci - tym razem ofiarą był 18-latek. Także w niedzielę, do szpitala został przewieziony trzeci, 25-letni mężczyzna - podkreśliła Porada.

Jak dodała, mężczyźni to mieszkańcy różnych miejscowości na terenie powiatu strzeleckiego. Przyczyny śmierci dwóch mężczyzn ma ustalić sekcja zwłok. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo, które ma sprawdzić m.in. ewentualny wspólny mianownik, dla tych trzech wydarzeń - poinformowała. Według Porady jedną z badanych wersji jest zatrucie narkotykami lub innymi substancjami psychoaktywnymi.

Policja apeluje do wszystkich o wstrzymanie się od spożywania nieznanych substancji psychoaktywnych - w tym także tzw. dopalaczy, które mogą stać się przyczyną tragedii. Przypomina, że kilka tygodni temu na skutek spożywania narkotyków o krok od śmierci znalazła się trójka młodych osób w Brzegu. Zostali uratowani tylko dzięki natychmiastowej akcji ratunkowej.

ras

Czytaj także

Dopalacze jak narkotyki. 3 lata więzienia za posiadanie, 12 za handel

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 15:23
Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dopalacze będą teraz traktowane jak narkotyki. Za przyjęciem ustawy głosowało 397 posłów, przeciw było pięciu, ośmiu wstrzymało się od głosu.
rozwiń zwiń