X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zachodniopomorskie: spłonął dom w Białogardzie. 11 osób straciło cały dorobek życia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 14:10
W Białogardzie spalił się dom. Ogień pojawił się w nocy. Nikomu nic się nie stało, ale budynek jest kompletnie zniszczony. 
Audio
  • Jacek Twardoń z białogardzkiej straży pożarnej o pożarze (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Zakrzewski/shutterstock.com

Spalony dom na razie nie nadaje się do zamieszkania. Burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że pogorzelisko jest teraz zabezpieczane, by nie było większych strat. - Chodzi o to, żeby ten gruz i spalone elementy usunąć ze strychu, żeby mieszkania nie ucierpiały jeszcze bardziej. Liczę oczywiście na wsparcie mieszkańców i pomoc przedsiębiorców. Są to mieszkania prywatne, nieubezpieczone, więc trudno tu o taką instytucjonalną pomoc. Trzeba będzie tym ludziom pomóc w jakiś inny sposób - mówił.

Mieszkańcy tymczasowe schronienie znaleźli w białogardzkim ośrodku sportu i rekreacji. Krzysztof Bagiński zapowiedział, że niebawem zostaną im udostępnione mieszkania zastępcze, w którym będą mogli zamieszkać na czas remontu spalonego domu.

Jutro stan budynku mają oceniać inspektorzy nadzoru budowlanego. Ze wstępnej opinii strażaków wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Pomoc dla pogorzelców organizuje Caritas diecezji koszalińsko-kolobrzeskiej. Pieniądze, z dopiskiem "Pogorzelcy Białogard", można wpłacać na konto podane na stronie Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

ras