X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Hiszpania wycofuje Europejski Nakaz Aresztowania Carlesa Puigdemonta i rezygnuje z ekstradycji polityka

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 15:20
Madryt domagał się od Niemiec ekstradycji byłego premiera Katalonii na podstawie zarzutów o rebelię i malwersację środków publicznych. 12 lipca wyższy sąd krajowy w Szlezwiku-Holsztynie na północnym wschodzie Niemiec uznał ekstradycję za niedopuszczalną w związku z rebelią, ale za możliwą w związku z lżejszymi zarzutami o sprzeniewierzenie państwowych funduszy.
Były premier Katalonii Carles Puigdemont
Były premier Katalonii Carles Puigdemont Foto: Guillaume Destombes / shutterstock.com

Prowadzący przeciwko Puigdemontowi sprawę sędzia Pablo Llarena zapowiedział w czwartek, że Hiszpania nie przekaże jej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Llarena zadecydował też o wycofaniu ENA wobec innych katalońskich polityków, którzy w obawie o aresztowanie wyjechali w ostatnich miesiącach z Hiszpanii.

Carles Puigdemont opuścił potajemnie Hiszpanię pod koniec października, krótko po tym jak władze w Madrycie zdymisjonowały jego rząd, zawiesiły autonomię Katalonii i ogłosiły przedterminowe wybory parlamentarne w tym regionie. Od tego czasu przebywał w Belgii i Niemczech.

msze

Czytaj także

Niemcy: były premier Katalonii zwolniony z aresztu. Sąd nie uznał zarzutu udziału w rebelii

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 21:32
Carles Puigdemont został zwolniony za kaucją z niemieckiego aresztu. Były premier Katalonii przebywał w nim od końca marca w związku z hiszpańskim wnioskiem o ekstradycję.
rozwiń zwiń