X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pilot zapalił elektronicznego papierosa w kokpicie samolotu. Linie Air China ukarane

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 09:14
Linie Air China - chiński narodowy przewoźnik - zostały ukarane za niedawny incydent związany z zapaleniem elektronicznego papierosa w kokpicie samolotu przez jednego z pilotów. Pilot omyłkowo wyłączył klimatyzację w kabinie pasażerskiej, odcinając też dopływ tlenu, po czym samolot obniżył lot o 6000 metrów.
Audio
  • Air China ukarana za incydent z paleniem w kokpicie. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że linie Air China objęte zostały trzymiesięczną kontrolą mającą sprawdzić poziom bezpieczeństwa w samolotach. Dotkliwą karą będzie też konieczność zawieszenia na ten czas aż 10 procent połączeń wykonywanych na samolotach typu Boeing 737, czyli takim - który brał udział w ubiegłotygodniowym incydencie.

Linie Air China poinformowały już o zwolnieniu trzech pilotów, którzy odpowiedzialni byli za rejs z Hongkongu do Dalian. W trakcie lotu jeden z pilotów zapalił elektronicznego papierosa. Mężczyzna chciał wyłączyć system odpowiedzialny za cyrkulację powietrza między kabiną pilotów a pasażerską. Omyłkowo wyłączył jednak całą klimatyzację, co skutkowało obniżeniem poziomu tlenu w kabinach i wypadnięciem masek tlenowych. Maszyna zniżyła także lot o 6000 metrów.

Chiński regulator odebrał także licencje kapitanowi i pierwszemu pilotowi. Trzeci z pilotów otrzymał zakaz kierowania statkami powietrznymi na 6 miesięcy oraz zakaz korzystania z linii Air China przez najbliższe dwa lata.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak