X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Umowa UE-Japonia o wolnym handlu podpisana."Jesteśmy przeciw protekcjonizmowi"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 14:40
Unia Europejska i Japonia podpisały umowę o utworzeniu strefy wolnego handlu. To największa tego typu umowa na świecie. Podpisy pod dokumentem złożyli w Tokio premier Japonii Shinzo Abe, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Przedstawiciele Japonii i Unii wynegocjowali także największy na świecie obszar bezpiecznego przepływu danych.
Audio
  • Umowa UE-Japonia podpisana. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Japonii Shinzo Abe przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Japonii Shinzo Abe przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker Foto: PAP/EPA/KOJI SASAHARA / POOL

Umowa o wolnym handlu została podpisana po ponad 5-letnich negocjacjach. Porozumienie przewiduje zlikwidowanie 99 procent ceł i barier pozataryfowych, oraz kontyngentów. W niektórych sektorach, na przykład samochodowym, przewidziano 7-letni okres przejściowy w znoszeniu ceł. Dla Unii Europejskiej ważne było wyeliminowanie barier dla żywności i między innymi na ten temat toczyły się najtrudniejsze rozmowy. 

Otwarciem japońskiego rynku na produkty rolne zainteresowana była między innymi Polska, duży eksporter żywności.

- Cementujemy dziś przyjaźń Unii Europejskiej i Japonii. Geograficznie jesteśmy daleko od siebie, ale politycznie i gospodarczo nigdy nie byliśmy tak blisko - powiedział szef Rady Donald Tusk.To porozumienie - jak mówią przedstawiciele Unii i Japonii - jest przesłaniem dla świata, że wolny handel może być korzystny i że obie strony są przeciwne protekcjonizmowi gospodarczemu. 

Uzupełnieniem dla umowy o partnerstwie gospodarczym ma być wynegocjowane porozumienie w sprawie utworzenia największego na świecie obszaru bezpiecznego przepływu danych.

Europejczycy będą mieli zapewnioną ochronę danych osobowych zgodnie z unijnymi standardami. Europejskie firmy skorzystają ze swobodnego przepływu danych z kluczowym partnerem handlowym, a także z uprzywilejowanego dostępu do 127 milionów japońskich konsumentów.

IAR//agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak