X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek w Genewie. "Potrzebujemy nowego rozmachu ewangelizacyjnego"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 20:02
Podczas wizyty w Centrum Światowej Rady Kościołów w Genewie papież powiedział, że chrześcijanie potrzebują "rozmachu ewangelizacyjnego". Franciszek jest trzecim papieżem, odwiedzającym siedzibę Światowej Rady Kościołów - chrześcijańskiej organizacji zrzeszającej wiary uznające Trójcę Świętą.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: shutterstock/giulio napolitano

- Jesteśmy wezwani, aby być ludem, który żyje i dzieli się radością Ewangelii, który chwali Pana i służy braciom, z duszą, która płonie pragnieniem ukazywania niezwykłych horyzontów dobroci i piękna tym, którzy jeszcze nie mieli łaski prawdziwego poznania Jezusa - powiedział Franciszek.

Wyraził też przekonanie, że wzrost energii misyjnej doprowadzi do większej jedności między chrześcijanami i do nowej "wiosny ekumenicznej". Papież podkreślił, że pragnął osobiście uczestniczyć w obchodach 70. rocznicy powstania Światowej Rady Kościołów, także po to, aby potwierdzić zaangażowanie Kościoła katolickiego w sprawę ekumeniczną i zachęcać do współpracy z Kościołami członkowskimi i z partnerami ekumenicznymi.

Franciszek dodał, że modlitwa jest tlenem ekumenizmu - bez niej nie może być mowy o wzrastaniu w jedności. Kończąc swoje przemówienie zachęcił: ,,Pomagajmy sobie w wędrowaniu, modlitwie i wspólnej pracy, aby z Bożą pomocą jedność była coraz pełniejsza i by świat uwierzył". 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek w Genewie wezwał do ożywienia ekumenizmu. "Droga przeciwna prowadzi do wojen"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 15:00
- Droga ekumenizmu ma precyzyjny cel: jedność. Droga przeciwna, droga podziału prowadzi do wojen i zniszczenia - stwierdził papież Franciszek, który odwiedził dziś Genewę. 
rozwiń zwiń