X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek w Genewie wezwał do ożywienia ekumenizmu. "Droga przeciwna prowadzi do wojen"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 15:00
- Droga ekumenizmu ma precyzyjny cel: jedność. Droga przeciwna, droga podziału prowadzi do wojen i zniszczenia - stwierdził papież Franciszek, który odwiedził dziś Genewę. 
Audio
  • Papież Franciszek wzywa do ożywienia ekumenizmu (IAR).
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock

Papież Franciszek w Szwajcarii wezwał do ożywienia działań ekumenicznych. W Genewie, podczas modlitwy w Centrum Ekumenicznym Światowej Rady Kościołów, podkreślił istotę ekumenizmu, jako wypełnienia woli Jezusa. Zdaniem Franciszka "ta droga ma precyzyjny cel: jedność. Droga przeciwna, droga podziału prowadzi do wojen i zniszczenia". Papież zaznaczył również wielki wkład Światowej Rady Kościołów, organizacji obchodzącej w tym roku 70 - lecie, w ruch ekumeniczny.

Pozytywnie także ocenił możliwość poprawy stosunków Watykanu z Chinami. W wywiadzie dla agencji Reutera odrzucił zarzut, że w wyniku prowadzonych obecnie negocjacji z komunistycznymi władzami Chin ucierpieć może tamtejsza 12- milionowa społeczność katolicka. 

Papież przyznał, że rozmowy watykańskiej dyplomacji z Pekinem zawierają element ryzyka. Dodał jednak, że bez dialogu postęp jest niemożliwy. Powiedział, że droga do porozumienia Kościoła katolickiego z komunistycznymi Chinami prowadzi przez oficjalny dialog, nieoficjalne kontakty zwykłych obywateli i dialog kultur. 

"Władzom w Pekinie zależy na poprawie relacji z Watykanem"

Zapytany o komentarz rzecznik chińskiego ministra spraw zagranicznych zapewnił, że władzom w Pekinie zależy na poprawie relacji z Watykanem. Reuters przypomina, że te deklaracje z dystansem traktuje 86-letni kardynał Joseph Zen, były biskup Hongkongu, który uważa, że skutkiem prowadzonego dialogu może być zwiększenie represji wobec katolików. 

Stolica Apostolska i Chińska Republika Ludowa nie utrzymują stosunków dyplomatycznych. W Państwie Środka działa podległe komunistycznym władzom Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich oraz uznający zwierzchność papieża podziemny kościoł katolicki. 

Pielgrzymka papieża w Genewie potrwa 10 godzin. Franciszek jest trzecim papieżem odwiedzającym siedzibę Światowej Rady Kościołów, chrześcijańskiej organizacji zrzeszającej wiary uznające Trójcę Świętą. To 23. zagraniczna pielgrzymka urzędującego papieża, piąta do Szwajcarii. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież w Dniu Uchodźcy: niech strach nie przeszkadza w przyjęciu bliźniego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 13:06
W obchodzony w środę Światowy Dzień Uchodźcy na profilu papieża Franciszka na Twitterze zamieszczono słowa: "Spotykajmy Jezusa w ubogim, odrzuconym, uchodźcy" oraz "nie pozwólmy, aby strach przeszkodził nam w przyjęciu bliźniego, który jest w potrzebie". W wywiadzie dla agencji Reuters Franciszek odniósł się do bieżacych wydarzeń na świecie.
rozwiń zwiń