X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izrael: szef resortu obrony odrzucił przeprosiny Abbasa. "Podły negacjonista Holokaustu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 15:33
Minister obrony Izraela Awigdor Lieberman w piątek odrzucił przeprosiny przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa za wypowiedź na temat Holokaustu. W poniedziałek Abbas powiedział, że prześladowanie europejskich Żydów było spowodowane ich postępowaniem.
Prezydent Palestyny Mahmud Abbas (po lewej) i minister obrony Izraela Avigdor Lieberman
Prezydent Palestyny Mahmud Abbas (po lewej) i minister obrony Izraela Avigdor Lieberman Foto: Shutterstock/Golden Brown, Roman Yanushevsky

Lieberman napisał na Twitterze: "Abu Mazen (pseudonim Abbasa - przyp.red.) to podły negacjonista Holokaustu, który napisał doktorat z negowania Holokaustu, a następnie również opublikował książkę o negowaniu Holokaustu. Tak powinien być traktowany. Nie przyjmuję jego przeprosin".

Palestyński przywódca zaznaczył w piątek, że "nie było (jego) zamiarem" urażenie czyichś uczuć i zapewnił o swoim "szacunku wobec judaizmu oraz pozostałych religii monoteistycznych". Abbas potępił również antysemityzm oraz nazwał Holokaust "najbardziej potworną zbrodnią w historii". "Jeśli ludzie, szczególnie ci wyznający judaizm, zostali obrażeni przez moją wypowiedź w Palestyńskiej Radzie Narodowej, to ich przepraszam" - napisano w oświadczeniu wydanym przez biuro Abbasa w Ramallah.

W poniedziałkowym przemówieniu w Palestyńskiej Radzie Narodowej Abbas powiedział, że wrogie postawy wobec Żydów w Europie były spowodowane ich "społeczną funkcją", w tym lichwą, a nie religią. Dodał, że "z historii wynika, iż nie ma podstaw dla istnienia ojczyzny Żydów". 

dcz