X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ruszył nowy serwis anglojęzyczny Polskiej Agencji Prasowej. Nowoczesna forma i przekaz

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 13:06
Polska Agencja Prasowa uruchomiła nowy portal anglojęzyczny www.thefirstnews.com. Czytelnicy z całego świata znajdą w tym serwisie rzetelne, dynamiczne i podane w nowoczesnej formie informacje z Polski i regionu.
Audio
  • Prezes Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Surmacz, mówi o ważnej roli nowego serwisu (IAR)
  • - Opracowując szatę graficzną kierowaliśmy się najnowszymi trendami w mediach światowych - mówi prezes PAP (IAR)
  • - Chcemy pokazywać świat z polskiej perspektywy - mówi prezes PAP o zadaniach nowego serwisu (IAR)
Dziś Polska Agencja Prasowa uruchomiła nowy serwis anglojęzyczny
Dziś Polska Agencja Prasowa uruchomiła nowy serwis anglojęzycznyFoto: PAP

Nazwa serwisu www.thefirstnews.com nawiązuje do opowiadania Josepha Conrada. W rozprawie tej Conrad opisuje dzień, w którym otrzymał wiadomość o wybuchu pierwszej wojny światowej. - Z jednej strony Conrad nie był zaskoczony tym faktem, z drugiej - przewidział całą serię zdarzeń, które nastąpiły później, takich, jak zaangażowanie Wielkiej Brytanii w Wielką Wojnę - piszą twórcy witryny.

- Nasz portal informacyjny odwołuje się do tej jego zapomnianej pracy, także do samego Conrada - człowieka przewidującego, człowieka wielu talentów, a także inspirującego pisarza - dodają.

W skład zespołu nowego portalu wchodzą dziennikarze z całego świata m.in. Wielkiej Brytanii, Australii, Izraela i oczywiście Polski.

Prezes Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Surmacz w wypowiedzi dla Polskiego Radia powiedział, że celem twórców serwisu jest dotarcie do środowisk opiniotwórczych.

Wojciech Surmacz dodał, że serwis nie wymaga aplikacji mobilnej, ma bowiem formułę przyjazną dla użytkowników przenośnych urządzeń.

- Z jednej strony będziemy pokazywali świat z polskiej perspektywy, a z drugiej strony Polskę taką jaka jest, bez żadnych przekłamań, bo - jak się zdążyliśmy zorientować w ostatnich latach - często Polska jest pokazywana w zagranicznych mediach nie do końca tak, jak naprawdę wygląda i my będziemy chcieli delikatnie zweryfikować ten obraz, bo będziemy pokazywali prawdę - powiedział Wojciech Surmacz. Dodał, że nowy portal będzie informował też o tym, co się dzieje w innych krajach naszej części Europy.

Prezes PAP poinformował, że celem twórców portalu jest dotarcie do konkretnych środowisk opiniotwórczych. Mają w tym pomóc media społecznościowe. - Pewnie z czasem będziemy budowali coraz szerszą grupę odbiorców  - powiedział Wojciech Surmacz.

Serwis zaprojektowała na zamówienie Polskiej Agencji Prasowej Dominika Szczechowicz. Wcześniej zaprojektowała ona między innymi portal internetowy The Japan Times.

W nowym serwisie czytelnicy znajdą najnowsze informacje ze świata polityki, biznesu, kultury, sportu czy historii Polski.

Dział "Poland now"  ("Polska teraz") to informacje z Polski prezentujące anglojęzycznym Czytelnikom polskie dokonania na arenie międzynarodowej i najważniejsze informacje ze świata polskiej polityki i gospodarki.

Redakcja serwisu rozbudowuje dział multimediów, gdzie Czytelnicy znajdą materiały video i bogaty serwis fotograficzny.

Na stronach www.thefirstnews.com można było przeczytać między innymi o uchwalonej 227 lat temu Konstytucji 3 Maja - pierwszym w Europie i drugim na świecie tego typu akcie prawnym. W tekście pt. "Poland's Constitution: the who, what, why, where and when of Europe's oldest constitution" ("Polska konstytucja: kto, co, dlaczego i kiedy na temat najstarszej w Europie konstytucji") przypomniano także inicjatywę prezydenta Dudy, by w listopadzie tego roku, na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się referendum w sprawie ewentualnych zmian w obecnej polskiej konstytucji.

W zakładce "news and politics" ("aktualności i polityka") znalazły się informacje o gratulacjach, które z okazji Święta Konstytucji 3 Maja złożyli Polsce światowi przywódcy, w tym prezydent USA Donald Trump, Niemiec Frank-Walter Steinmeier, Francji Emmanuel Macron oraz brytyjska królowa Elżbieta II. Jest także relacja z marszy i wieców zorganizowanych 1 maja przez OPZZ i lewicę dla uczczenia Święta Pracy oraz przypomnienie, że pod koniec marca szef MON Mariusz Błaszczak podpisał umowę na zakup amerykańskiego systemu rakiet Patriot.

W części "business" znajdziemy adnotację, że w najbliższy poniedziałek wchodzi w życie "Konstytucja dla biznesu", czyli pakiet pięciu ustaw, których celem jest wprowadzenie ułatwień dla przedsiębiorców, również zagranicznych. "Polski gigant naftowy PKN Orlen zwiększy import ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej" - tego typu doniesienia również możemy śledzić na stronach "The First News".

Czytelnicy zainteresowani kulturą i rozrywką w Polsce mogą z kolei zapoznać się z kalendarium zbliżających się wydarzeń, m.in. Orange Warsaw Festival, który wystartuje 1 czerwca oraz Open'er Festival 4-7 lipca w Gdyni.

ms

Zobacz więcej na temat: POLSKA PAP serwis
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbiera się Rada Mediów Narodowych. Kto będzie prezesem PAP?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:04
Rada Mediów Narodowych zajmie się dziś sytuacją w Polskiej Agencji Prasowej po rezygnacji z ubiegania się o funkcję prezesa Agencji Jolanty Hajdasz, a także w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła dotychczasowego prezesa stacji. Tematem posiedzenia Rady będą też wnioski zarządu TVP o mianowania dyrektorów w kilku ośrodkach regionalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rada Mediów Narodowych zajmie się zmianami kadrowymi w Polskiej Agencji Prasowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 11:40
Dziś Rada Mediów Narodowych zajmie się zmianami kadrowymi w Polskiej Agencji Prasowej. Do wczoraj kandydatury na prezesa PAP mogli zgłaszać członkowie Rady.
rozwiń zwiń