X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jan Pospieszalski komentuje sprawę Alfiego Evansa. "Lekarze złamali przysięgę Hipokratesa"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 18:38
W poniedziałek lekarze w szpitalu dziecięcym w Liverpoolu zdecydowali o odłączeniu niespełna dwuletniego Alfie Evansa od aparatury podtrzymującej życie. Zaprzestano także podawania posiłków ciężko choremu chłopcu. W akcję ratowania życia włączył się między innymi papież Franciszek i włoskie władze, które w trybie pilnym przyznały dziecku włoskie obywatelstwo.
Zabawki i świece przed szpitalem Alder Hey w Liverpoolu
Zabawki i świece przed szpitalem Alder Hey w LiverpooluFoto: PAP/EPA/PETER POWELL

alfie 1200 fbb free.jpg
"Wielu ekspertów wskazywało na szanse poprawy zdrowia Alfiego Evansa"

- Sprawa Alfiego Evansa jest zarazem przykra i ponura - mówił w wypowiedzi dla portalu PolskieRadio.pl Jan Pospieszalski. Dziennikarz i publicysta skomentował decyzję lekarzy, którzy zdecydowali się odłączyć chłopca od aparatury. Postanowienie w mocy utrzymał brytyjski sąd, który stwierdził, że utrzymywanie Evansa przy życiu "nie jest w jego najlepszym interesie", a dalsze leczenie może być "daremne" i "nieludzkie". 

- Lekarze złamali przysięgę Hipokratesa, a sędziowie złamali zasadę, która mówi o rozstrzyganiu na korzyść (obywatela - przyp. red.) - zaznaczył Pospieszalski. 

kpln

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Alfie Evans