X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Silvio Berlusconi: centroprawica powinna stworzyć rząd, wspieram Salviniego jako kandydata na premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 07:16
Przywódca włoskiej centroprawicy Silvio Berlusconi w wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera" oświadczył po wyborach, że to centroprawica powinna stworzyć rząd z premierem Matteo Salvinim, liderem Ligi Północnej na czele.
Silvio Berlusconi
Silvio BerlusconiFoto: Shutterstock/ANDREA DELBO

W opublikowanej w środę w rozmowie Berlusconi zadeklarował, że wspiera kandydata na premiera, lidera Ligi Północnej Matteo Salviniego.

Odnosząc się do faktu, że kierowany przez niego blok centroprawicy nie zdobył większości, Berlusconi podkreślił: "Nie mogę powiedzieć, że jestem całkowicie rozczarowany. Miliony Włochów po raz kolejny okazały mi zaufanie".  

"Włochy potrzebują jak najszybciej rządu"

Były trzykrotny premier stwierdził, że sukces koalicji "pozwoli zmienić politykę rządzenia Włochami w tych latach i zrealizować wielkie zobowiązania podjęte w kampanii". W tym kontekście wymienił obniżenie podatków, kontrolę nad imigracją, wsparcie dla najuboższych i większe zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

- Włochy potrzebują jak najszybciej rządu, a on musi reprezentować koalicję, która zwyciężyła w wyborach - zaznaczył lider Forza Italia. 

"Tą koalicją jesteśmy my, a nie Ruch Pięciu Gwiazd" - dodał odnosząc się do ugrupowania, które otrzymało 32 proc. głosów, czyli o ok. 5 punktów procentowych mniej niż jego koalicja. 

Silvio Berlusconi wyraził nadzieję, że znajdą się siły parlamentarne, które poprą gabinet jego bloku.

- Teraz - ogłosił - lojalnie wesprzemy próbę utworzenia rządu przez Salviniego; jestem pewien, że mu się to uda - mówił.

- Jako lider Forza Italia działam, by go wspierać, by zagwarantować spójność koalicji i dotrzymać naszych zobowiązań wobec wyborców - wyjaśnił.

Zdaniem Berlusconiego, porażka Partii Demokratycznej w wyborach "odzwierciedla kryzys lewicy w całej Europie, bo pozbawiona jest ona idei na XXI wiek”.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak