X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ustalone spotkanie premiera z szefem KE. Polska szykuje "białą księgę"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 07:32
Po rozmowach w Brukseli premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "temperatura sporu" z Komisją Europejską w sprawie praworządności - opadła. Przy okazji nieformalnego szczytu unijnego poświęconego między innymi nowemu budżetowi Wspólnoty szef rządu rozmawiał z przewodniczącym Komisji Jean-Claudem Junckerem i jego zastępcą Fransem Timmermansem. 
Audio
  • Premier spotka się z szefem KE 8 marca. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)
  • Premier w Brukseli o konstruktywnym dialogu z KE. Relacja Karola Darmorosa (IAR)
Premier Polski Mateusz Morawiecki w Brukseli
Premier Polski Mateusz Morawiecki w BrukseliFoto: PAP/Marcin Obara

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 8 marca w Brukseli ponownie spotka się z szefem Komisji (po raz pierwszy Mateusz Morawiecki i Jean-Claude Juncker spotkali się na początku stycznia), by kontynuować dialog o zmianach w polskim wymiarze sprawiedliwości. Jak wyjaśnił premier, do tego czasu ma powstać "biała księga" - odpowiedź Warszawy na krytykę ze strony Brukseli, która uruchomiła artykuł 7 unijnego traktatu, w ostateczności grożący Polsce sankcjami.

- To, jak dalej będzie przebiegał nasz dyskurs z Komisją Europejską, w dużym stopniu będzie zależało od spojrzenia Komisji na naszą 'białą księgę', ponieważ tam jest analiza porównawcza wielu systemów, tam znalazły się bardzo szczegółowe, dobrze udokumentowane odpowiedzi na wszystkie uwagi i wszystkie rekomendacje - powiedział szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki ocenił, że dialog z Komisją jest konstruktywny, ale na razie jest za wcześnie, by prognozować jak rozwiną się rozmowy Warszawy z Brukselą. Premier wyraził też nadzieję, że po kolejnych spotkaniach Frans Timmermans "coraz lepiej rozumie" sens polskiej reformy sądownictwa. 

- Aczkolwiek Komisja ma swoje uwagi do charakterystyki tej reformy - mówił Mateusz Morawiecki. W jego ocenie temperatura sporu z Komisją opadła. - Bardziej rozmawiamy o faktach, o pewnych porównaniach (...) do innych systemów prawnych w państwach członkowskich. Komisja Europejska ma swoje spojrzenie - wyjaśniał premier.

Zdaniem szefa rządu, wtorkowa dyskusja unijnych ministrów do spraw europejskich o sytuacji w Polsce odbędzie się w wyważonej atmosferze. Wówczas Rada Unii Europejskiej formalnie rozpocznie wobec polskiego rządu procedurę z artykułu 7.1 unijnego traktatu.

Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker pytany o rozmowy z premierem odpowiedział krótko: jestem raczej optymistą, że znajdziemy wspólną płaszczyznę porozumienia.

fc

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: polskie sądownictwo bardziej niezawisłe niż niemieckie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:29
Premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla "Die Welt" ocenił, że polski wymiar sprawiedliwości jest bardziej niezawisły niż niemiecki. Podkreślił, że Polska nie zamierza ustępować w sporze z UE o uchodźców i reformę sądownictwa.
rozwiń zwiń