X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ekolodzy odpowiadają za powódź? "Tani populizm"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 18:33
Podczas powodzi wieli ludzi ma pretensje do obrońców środowiska. Zarzuca się im na przykład, że jakieś tereny zostały zalane bo bobry zbudowały tamy. Ekolodzy odpierają zarzuty.
Audio

Piotr Nieznański, kierownik działu ochrony przyrody w organizacji World Wildlife Found Polska uważa, że ci, którzy tak mówią, sami się ośmieszają, a prawda o organizacjach ekologicznych jest całkiem inna. 

Piotr Nieznański podkreśla, że Europa odchodzi od regulacji rzek i budowania nowych wałów. Ale w Polsce ciągle jeszcze jest grupa polityków i specjalistow z zakresu hydrologii, którzy nie zamierzają zmienić przestarzałych poglądów. Ekolodzy są natomiast cierpliwi i podejmują takie działania, które chronią ludzi i przyrodę.

Organizacje proekologiczne mają nadzieję, że ludzie - również ci, których dotknęła powódź - nie dadzą się sprowokować i "nie kupią taniego populizmu". Przyglądając się temu, co robią organizacje pozarządowe, można bowiem wskazać wiele przykładów łączenia ochrony środowiska z ochroną przeciwpowodziową.

dp, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Zobacz więcej na temat: ekologia POLSKA Europa IAR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Najpierw szukajmy przyjaciół wśród swoich sąsiadów"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 13:04
Wywiad Agnieszki Rucińskiej z kandydatem na prezydenta SLD - Grzegorzem Napieralskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ulegajmy tej psychozie sondaży"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 10:05
Prezydent powinien pożegnać się ze swoją partią i tworzyć formułę, która byłaby otwarta na wszystkich, którzy mieszkają w naszym kraju - mówi kandydat PSL na prezydenta Waldemar Pawlak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ekoterrorysta" ze staranowanej łodzi w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 19:49
Trzy lata więzienia grożą nowozelandzkiemu aktywiście z organizacji Sea Shepherd, który wtargnął na pokład japońskiego statku wielorybniczego. 42-letni Peter Bethune został przetransportowany do Japonii, gdzie oczekuje na proces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Elektrownie atrakcyjnym celem dla terrorystów"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 10:28
Robert Cyglicki z organizacji ekologicznej Greenpeace Polska uważa, że nasz kraj nie jest przygotowany do budowy elektrowni atomowej. Ministerstwo Gospodarki ogłosiło, że Żarnowiec na Pomorzu prowadzi w rankingu lokalizacji elektrowni jądrowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie bójcie się, przyjeżdżajcie do Sandomierza"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 19:24
Władze nadwiślańskiego Sandomierza apelują do turystów, aby nie rezygnowali z przyjazdów do miasta. Zabytkowa starówka nie ucierpiała z powodu powodzi.
rozwiń zwiń