X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy szef sztabu zaraz po 3 maja

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2010 15:46
Bronisław Komorowski zapowiedział, że zaraz po obchodach święta Konstytucji 3 Maja zostanie wyznaczony nowy Szef Sztabu Generalnego. Generał Franciszek Gągor zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Marszałek Sejmu pełni- po śmierci Lecha Kaczyńskiego- obowiązki prezydenta.

Bronisław Komorowski zapowiedział, że zaraz po obchodach święta Konstytucji 3 Maja zostanie wyznaczony nowy Szef Sztabu Generalnego. Generał Franciszek Gągor zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Marszałek Sejmu pełni- po śmierci Lecha Kaczyńskiego- obowiązki prezydenta.

Bronisław Komorowski podczas centralnych uroczystości Dnia Flagi RP na Placu Zamkowym w Warszawie podkreslił, że dziś szczególnie trzeba upomnieć się o polskie wojsko, które przeżyło ogromną stratę w związku z katastrofą z 10 kwietnia. Zginęli w niej m.in. zwierzchnik sił zbrojnych prezydent Lech Kaczyński, wiceminister obrony Stanisław Komorowski, Szef Sztabu Generalnego Franciszek Gągor oraz dowódcy poszczególnych rodzajów sił zbrojnych.
Marszałek Sejmu powiedział, że "trzeba zadbać o to, aby nieopatrzne opinie, pospieszne oceny nie oznaczały nadszarpnięcia zaufania do polskich sił zbrojnych, nie godziły w dobre imię Wojska Polskiego".

Komorowski podkreślił, że polska flaga przypomina nam o wielu zwycięstwach Polaków, takich jak sukcesy olimpijskie, czy wejście Polski do Unii Europejskiej. Jednak w ostatnich tygodniach polska flaga przypominała nam o smutnych wydarzeniach. "Wszyscy pamiętamy i nosimy w sercu nieodległe wspomnienie , gdy polska flaga była przepasa czarnym kirem po katastrofie pod Smoleńskiem" - powiedział marszałek. Dodał, że polska flaga oznaczała wówczas wspólnotę żałoby, bólu i straty.

mch, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Apel PiS to dla kandydatów PO dobra wiadomość

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2010 19:59
Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski – kandydaci Platformy Obywatelskiej w prawyborach prezydenckich z satysfakcją przyjęli apel delegatów kongresu Prawa i Sprawiedliwości do Lecha Kaczyńskiego, by walczył o reelekcję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy szef Sztabu Generalnego już w piątek

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2010 15:59
Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski poinformował w środę, że zamierza powołać gen. Mieczysława Cieniucha na stanowisko szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek stawia na Cieniucha, mimo wieku

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2010 06:36
W piątek o godzinie 11:00 w Belwederze pełniący obowiązki prezydenta marszałek Bronisław Komorowski wręczy nominację na Szefa Sztabu Generalnego generałowi Mieczysławowi Cieniuchowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski powoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 09:13
Pierwszym tematem będzie zebranie doświadczeń z dramatu w Smoleńsku, w dalszej kolejności rada ma się zająć sprawą polepszenia stosunków z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen. Cieniuch szefem Sztabu Generalnego WP

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2010 11:08
Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał w piątek gen. Mieczysława Cieniucha na stanowisko szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Uroczystość wręczenia nominacji zorganizowano w Belwederze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski zakończył wizytę w Rosji. "To był obowiązek"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2010 20:39
Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski zakończył wizytę na ziemi smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powódź zmienia kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 07:11
"Rzeczpospolita" pisze, że powódź wpływa na plany partii politycznych związane z kampanią wyborczą. Wiec Jarosława Kaczyńskiego będzie skromniejszy, a PO może zmienić termin kilku regionalnych zjazdów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdjęcia z miejsca katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2010 11:49
Prezydencki Tu-154 rozbił się niedaleko lotniska w Smoleńsku. Na pokładzie był m.in. prezydent Polski Lech Kaczyński razem z Małżonką. Nikt tej katastrofy nie przeżył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina Prezydenta do Krakowa przyjechała pociągiem

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2010 08:54
Rodzina Lecha i Marii Kaczyńskich, marszałek Sejmu, premier oraz bliscy ofiar katastrofy pod Smoleńskiem do Krakowa przyjechali specjalnym pociągiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja kadrowa w wojsku. Trzech nowych dowódców

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 11:23
Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski powołał nowych szefów Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.
rozwiń zwiń