X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PE: wystawa nawołującą do zakazu hodowli zwierząt na futra. "Umierają w strasznych cierpieniach"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 11:32
"Niech futra przejdą do historii” - to tytuł wystawy, którą od wtorku można oglądać w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Przygotowali ją eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości, wraz z posłami partii i organizacjami pozarządowymi.
Audio
  • Europosłanka Jadwiga Wiśniewska powiedziała, że ekspozycja ma także pokazać tragedię zwierząt (IAR)
  • Autor projektu ustawy o zakazie hodowli zwierząt na futra Krzysztof Czabański uzasadnia, iż cała UE powinna mówić w kwestii ochrony zwierząt futerkowych jednym głosem (IAR)
  • Dobrosława Gogłoza ze stowarzyszenia Otwarte Klatki, które współorganizuje wystawę, poinformowała, że ma ona ukazać wiele uciążliwych perspektyw zw. z fermami (IAR)
Norka w klatce
Norka w klatceFoto: Lech Muszyński/PAP

Ekspozycja ma zachęcać do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra. W Polsce projekt ustawy zakazującej takiej działalności złożyła grupa posłów PiS. Wystawa, a później konferencja ma pokazać jak sytuacja wygląda w całej Unii Europejskiej, a w wielu państwach zakazano, bądź ograniczono hodowlę zwierząt futerkowych.

Czytaj także
czabański 1200 PAP.jpg
Krzysztof Czabański: istnieje potężny lobbing przeciwko ustawie o ochronie zwierząt

Europosłanka Jadwiga Wiśniewska powiedziała Polskiemu Radiu, że ekspozycja ma także pokazać tragedię zwierząt. - Pokazujemy cierpienie tych zwierząt. Nie ma takiej ceny, którą można zapłacić za niepotrzebne cierpienie zwierząt, które hodowane są w koszmarnych warunkach. Są zabijane z wyjątkowym okrucieństwem, żeby nie uszkodzić futra, a więc rażone prądem lub gazowane. Zwierzęta umierają w strasznych cierpieniach - podkreślała.

List od Bridgitte Bardot

Europosłanka mówiła też o uciążliwości ferm futrzarskich dla ludzi mieszkających w pobliżu - odór i plagę much. Odniosła się również do argumentów przemysłu futrzarskiego, który promuje futra jako produkt ekologiczny. Powiedziała, że skóra zwierząt ulegałaby rozpadowi gdyby nie została spryskana szkodliwymi dla zdrowia substancjami chemicznymi. 

We wtorek, podczas inauguracji wystawy w Parlamencie Europejskiego, zostanie odczytany list Bridgitte Bardot, która od lat jest zaangażowana w kampanię na rzecz ochrony zwierząt futerkowych. Zostanie też wyświetlone nagranie wideo z komentarzem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Z Polski na wystawę ma przylecieć m.in. autor projektu ustawy o zakazie hodowli zwierząt na futra Krzysztof Czabański. Po inauguracji wystawy odbędzie się konferencja na ten temat.

pg

Czytaj także

"Szczęście na czterech łapach". Jak zmieniło się życie 13-letniego Morrisa?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 10:30
Nikt nie wie, dlaczego trafił do schroniska, ale spędził w nim osiem lat. Niedawno, jako 13-latek, odnalazł nowy dom. - To on zdecydował, że chce zostać ze mną. Zaakceptował mnie, a ja wiedziałam, że sobie poradzę - mówiła Anna Skibicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: istnieje potężny lobbing przeciwko ustawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 10:18
- Teraz nie umiem przewidzieć, kiedy projekt ustawy o ochronie zwierząt będzie procedowany. Liczę, że stanie się to wkrótce, trzeba mieć jednak świadomość, że przeciw niemu działają potężne siły lobbystów – mówi Krzysztof Czabański (PiS).
rozwiń zwiń