X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ministrowie w Moskwie. Pomogą rodzinom ofiar

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2010 14:49
Minister zdrowia Ewa Kopacz, szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski i wiceminister SZ Jacek Najder przylecieli w niedzielę po południu do Moskwy. Zajmą się ustaleniami dotyczącymi identyfikacji zwłok ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, a także opieką nad członkami rodzin ofiar.

Polska delegacja rządowa przyjechała do kostnicy w Instytucie Medycyny Sądowej w Moskwie, do której wcześniej przywieziono ciała ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski mówił wcześniej, że Kopacz, Arabski i Najder, zajmą się w Moskwie "wszystkimi kwestiami pomocowymi". "Będą czynić wszystkie ustalenia odnośnie procedury identyfikacji zwłok, a także opiekować się członkami rodzin, które udadzą się do Moskwy dwoma samolotami" - powiedział rzecznik MSZ.

Jak dodał, strona rosyjska poinformowała, że są zarezerwowane miejsca noclegowe dla wszystkich członków rodzin ofiar, którzy przyjadą do Moskwy. Pomocy rodzinom udzieli też strona polska, a wszystkie kwestie wizowe zostaną załatwione na lotnisku.

Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnił, że również w Polsce administracja jest przygotowana do tego, aby usuwać wszelkie biurokratyczne bariery. Tym, którzy nie mają paszportów, będą one wydane w przeciągu dwóch godzin.

MSWiA uruchomiło specjalny, całodobowy punkt paszportowy, w którym bliscy ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu będą mogli w ciągu dwóch godzin wyrobić paszporty.

"Osoby, z którymi jeszcze nie udało się nam skontaktować, proszone są o kontakt z RCB. Można dzwonić na numery - 785 700 206, 785 700 192, 785 700 201, 785 700 199, 785 700 765 lub 22 60 158 24. Jednocześnie prosimy, aby osoby dzwoniące podawały, w miarę możliwości, numer paszportu. W przypadku jego braku, prosimy o pilny kontakt" - dodała.

"Punkt przeznaczony jest dla tych członków rodzin, którzy nie mają paszportów. Mieści się w siedzibie Departamentu Spraw Obywatelskich MSWiA przy ul. Pawińskiego 17/21 w Warszawie" - powiedziała PAP rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

Strona rosyjska zaproponowała, aby przelot do Moskwy odbywał się bez wiz, które zostaną im wstemplowane do paszportów na miejscu.

Także strona białoruska gotowa jest zorganizować odprawę bezwizową dla osób, zmierzających na miejsce katastrofy w celu zidentyfikowania ciał zmarłych - poinformował Podlaski Oddział SG w Białymstoku.

Powołując się na pełnomocnika granicznego Republiki Białoruś dla odcinka brzeskiego, Podlaski Oddział SG podał na swojej stronie internetowej, że strona białoruska gotowa jest zorganizować odprawę bezwizową w trybie przyspieszonym.

Chodzi o odprawy dla "obywateli, rodzin, korespondentów, osób funkcyjnych z prokuratury, ekspertów i innych osób zmierzających na miejsce katastrofy w celu zidentyfikowania ciał zmarłych".

Do Moskwy polecą z Polski dwa samoloty z rodzinami ofiar, pierwszy wyleci najprawdopodobniej w niedzielę po południu - poinformował Paszkowski.

Na miejscu, w Moskwie przygotowane są punkty informacyjne, opieka psychologiczna, medyczna, opieka ekspertów, którzy zajmą się rodzinami tragicznie zmarłych, pomagając w identyfikacji i ostatnim pożegnaniu.

sż,PAP

Czytaj także

Świat łączy się w bólu z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2010 06:40
Poniedziałek w wielu krajach świata jest dniem żałoby narodowej po śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego, jego żony oraz całej delegacji na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„ To Katyń nr 2. Musimy mieć więcej miłości”

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2010 14:49
Jestem podwójnie zdruzgotany. Porównuję to do tragedii katyńskiej - wtedy strzelali naszej inteligencji w tył głowy, teraz straciliśmy część intelektualnej elity naszego narodu w wypadku samolotu – mówi „Gazecie Wyborczej” były prezydent Lech Wałęsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wieża nie miała informacji o pułapie samolotu"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2010 09:04
Kontroler lotów ze Smoleńska, który był w kontakcie z prezydenckim samolotem, potwierdza, że sugerował pilotowi lądowanie na innym lotnisku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do identyfikacji niezbędne badania genetyczne

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2010 18:26
Minister zdrowia Ewa Kopacz poinformowała, że tylko 14 ciał ofiar jest na tyle dobrze zachowanych, iż identyfikacja może odbyć się bez problemu. W przypadku kolejnych 10 identyfikacja prawdopodobnie będzie mogła się odbyć dzięki znakom szczególnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załoga otrzymała ostrzeżenie o złych warunkach

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2010 13:31
Zapisy z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu potwierdzają, że załoga maszyny otrzymała sugestię, by nie lądować na lotnisku w Smoleńsku. Poinformował o tym rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moskwa: kolejni krewni ofiar identyfikują zwłoki

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2010 08:05
Najprawdopodobniej dopiero w środę wyleci do Polski samolot z kolejnymi trumnami ofiar ciał katastrofy pod Smoleńskiem - poinformował w Moskwie szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciało generała Gągora dziś wróci do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 08:10
Według rosyjskiej radiostacji, o 11:00 kolumna samochodów z trumnami ma wyruszyć na lotnisko Domodiedowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katyń symbolem nowej polskiej tragedii

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2010 07:03
Katastrofa polskiego samolotu pod Smoleńskiem jest głównym tematem niedzielnych i internetowych wydań europejskich dzienników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kraju jest już czarna skrzynka z Tu 154M

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2010 17:45
W czwartek po południu do Polski wróciła czarna skrzynka z samolotu rządowego, który rozbił się pod Smoleńskiem
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moskwa: zidentyfikowano 74 ciała ofiar katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2010 17:08
W Moskwie zidentyfikowano już 74 ciała ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu koło Smoleńska- dowiedziało się Polskie Radio w rosyjskim ministerstwie zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rzeczpospolita": kto ich zastąpi?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2010 06:50
W katastrofie prezydenckiego samolotu straciliśmy, obok prezydenta, także najwyższych dowódców wojskowych, Rzecznika Praw Obywatelskich, szefa banku centralnego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej i parlamentarzystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załoga wiedziała, że dojdzie do katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2010 18:48
Prokurator wojskowy, który bierze udział w badaniu przyczyn katastrofy, powiedział , że z zapisów czarnych skrzynek wynika, że piloci przed samą katastrofą rozumieli, że się rozbiją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają prace związane z rekonstrukcją samolotu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2010 08:16
Na lotnisku w Smoleńsku trwają prace związane z rekonstrukcją konturów polskiego samolotu, który tydzień temu rozbił się na miejscowym lotnisku „Sewiernyj". W katastrofie zginął prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona Maria i 94 towarzyszące im osoby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie Prezydenta wrócili do Pałacu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2010 21:32
Trumny z ciałami prezydenckich ministrów: Władysława Stasiaka i Pawła Wypycha oraz pracowników Kancelarii Prezydenta: Katarzyny Doraczyńskiej i Dariusza Jankowskiego zostały w środę wieczorem przewiezione do Pałacu Prezydenckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wróciliście w trumnach, jako bohaterowie"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2010 21:00
W hali Torwaru trwa czuwanie modlitewne przy trumnach z ciałami osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pochowano osiem ofiar katastrofy Tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2010 07:53
W niedzielę odbyły się uroczystości pogrzebowe kolejnych ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pośród nich są parlamentarzyści, członkowie załogi samolotu i Dowódca Wojsk Specjalnych.
rozwiń zwiń