X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Najlepsze fotografie świata na wystawie w Toruniu. "Przedstawiają prawdę"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 15:24
Od piątkowego wieczoru będzie można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu wystawę World Press Photo '17. Zdjęcia laureatów 60. edycji prestiżowego konkursu fotografii wcześniej prezentowane były w Polsce m.in. w Poznaniu, Chorzowie i Opolu.

- Jest to jeden z ostatnich momentów, w których można zobaczyć wystawę przed wyborem laureatów kolejnej edycji konkursu. Główna tematyka tegorocznych zdjęć to temat uchodźców, ale również wpływu człowieka na środowisko - powiedziała w piątek podczas konferencji prasowej poprzedzającej wieczorne otwarcie wystawy jej kuratorka z Fundacji World Press Photo Sophie Boshouwers.

Wystawa WPP w Toruniu.
fot. PAP/Tytus Żmijewski.

W szranki podczas 60. edycji konkursu stanęło 5034 fotografów ze 125 krajów świata. Przesłali oni do fundacji ponad 80 tys. zdjęć, z których jury nagrodziło 45 artystów z 25 państw za ponad 130 zdjęć w 8 kategoriach. Zdjęciem roku została fotografia ukazująca moment zamachu na rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa podczas wystawy sztuki w tureckiej Ankarze w grudniu ubiegłego roku. Zabójcą był 22-letni niepełniący służby policjant. Autor nagrodzonej fotografii, pracujący dla Associated Press Burhan Ozbilici, na wystawie znalazł się trochę przypadkowo. 61-latek pochodzi z Erzurum we wschodniej Turcji. Od 1996 roku jest stałym współpracownikiem AP. Karierę zawodową zaczynał, pracując dla tureckich gazet.

Wystawa WPP w Toruniu.fot. PAP/Tytus Żmijewski.

Fotografia w dobie "fake news"

- Wystawa World Press Photo odwiedza rocznie ok. 100 miejsc na całym świecie, a zdjęcia ogląda dzięki temu ok. 4 mln osób. Fundacja stawia sobie za cel nagradzanie zdjęć autentycznych i prawdziwych. Jest to szczególnie ważne w dobie możliwości obróbki cyfrowej i tzw. "fake news". Mogą być państwo pewni, że zdjęcia, które oglądacie, przedstawiają prawdę - dodała Boshouwers.

Kuratorka wystawy wyraziła ubolewanie, że wśród nagrodzonych nie ma w tym roku Polaków. - Miało to miejsce wiele razy w poprzednich latach - przypomniała. Stwierdziła także, że wśród nagrodzonych kobiety stanowią zdecydowaną mniejszość. Chciałaby, aby w przyszłości się to zmieniało. Przyznała, że dla niej osobiście bardzo ważna jest nowa kategoria w konkursie "środowisko", gdyż jest to temat zajmujący i intersujący coraz większą grupę osób na całym świecie.

Wystawa WPP w Toruniu.fot. PAP/Tytus Żmijewski.

Wystawę będzie można podziwiać w CSW w Toruniu do 4 lutego. Po raz pierwszy zdjęcia nagrodzone w prestiżowym konkursie trafiły do toruńskiej instytucji kultury w 2009 roku, a przedstawiciele fundacji zgodnie podkreślają rokrocznie, że prezentacja zdjęć w CSW jest wyjątkowa dzięki m.in. starannemu doświetleniu i kompozycji nagrodzonych prac.

pr

Czytaj także

Dzieło Siemiradzkiego w Londynie. Dom aukcyjny nie chce współpracować z ministerstwem?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:35
Decyzję o wycofaniu dzieła Henryka Siemiradzkiego "Taniec wśród mieczów" ze sprzedaży podjęto w trosce o dobro obrazu, nie uznając argumentów polskich władz dotyczących możliwej wady prawnej - poinformował londyński dom aukcyjny Sotheby's. Rozmowy z domem aukcyjnym Sotheby’s to "przepychanka przez oświadczenia" - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. 
rozwiń zwiń