X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nieprzeliczone tłumy żegnają Prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2010 17:15
Kondukt żałobny z ciałem Prezydenta dotarł do Pałacu. Trumnę przeniesiono do kaplicy pałacowej. Tysiące osób towarzyszyły konduktowi na trasie prowadzącej z lotniska. Dziesiątki tysięcy czuwają przed Pałacem Prezydenckim.
Audio
  • Ludzie czekają na kondukt żałobny z trumną prezydenta

Najbliższa rodzina prezydenta Lecha Kaczyńskiego oczekiwała na trumnę z ciałem głowy państwa w Pałacu Prezydenckim. Ostatnim minutom przejazdu konduktu towarzyszyło bicie dzwonów, warszawiacy śpiewali hymn narodowy, pieśń "Boże coś Polskę", rzucali kwiaty.

Trumna została umieszczona w pałacowej kaplicy. W niedzielę nie będzie jeszcze wystawiona na widok publiczny.

Tłumy w milczeniu obserwowały przejazd konduktu przez miasto. W hołdzie prezydentowi niektórzy rzucali na ulice kwiaty, żegnali się. Wiele osób płakało.

Najwięcej osób zebrało się przed Pałacem Prezydenckim. Ludzie stali jednak na poboczu na całej trasie, a od Placy Zawiszy były szczelnie wypełnione były ludźmi.

Czuwanie po katastrofie

Zgromadzeni przed Pałacem Prezydenckim oczekiwali od rana na przejazd konduktu żałobnego z trumną prezydenta. Przybywa zniczy i kwiatów, wiele osób odmawia modlitwy w intencji ofiar.


Najbliższe otoczenie Pałacu odgradza od tłumu szpaler policjantów i wojskowych oraz służb porządkowych. Niektóre osoby narzekają na tłok i chaos na Krakowskim Przedmieściu. Osoby stojące najbliżej siedziby prezydenta uskarżają się na napierający tłum.

Przed Pałacem są też harcerze, którzy układają na chodniku kwiaty i znicze przyniesione przez warszawiaków. Stawiają też zdjęcia niektórych ofiar; kibice klubów sportowych zawiesili szaliki z nazwami ich drużyn, powiewają biało-czerwone flagi.

Przed drugą bramą stoi długa kolejka osób, które od rana wpisują się do ksiąg kondolencyjnych wystawionych w podcieniach Pałacu. 

ag, PAP


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

 

 Czytaj także

Przed pogrzebem msza i czuwanie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2010 11:53
W sobotę po południu trumny z ciałami Marii i Lecha Kaczyńskich zostaną przeniesione do archikatedry świętego Jana Chrzciciela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Episkopat: zaniechajcie sporów o miejsce pochówku

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2010 18:04
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem do wszystkich środowisk społecznych, politycznych, naukowych i kulturalnych oraz do mediów o zaniechanie niepotrzebnych sporów o miejsce pochówku prezydenckiej pary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnalny koncert "Spieszmy się kochać ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 08:48
Artyści pożegnali parę prezydencką Marię i Lecha Kaczyńskich oraz wiceministra kultury Tomasza Mertę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Służby gotowe. Tysiące funkcjonariuszy na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 12:16
Kilkanaście tysięcy policjantów z całego kraju będzie zabezpieczać sobotnie i niedzielne uroczystości pogrzebowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pochowani obok Piłsudskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2010 20:51
Tysiące krakowian, przyjezdnych oraz przedstawicieli zagranicznych władz pożegnało w Krakowie tragicznie zmarłych Marię i Lecha Kaczyńskich.
rozwiń zwiń