X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef BBN: potrzebna nowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego, prace już trwają

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 10:11
- BBN przygotuje w tym roku rekomendacje do nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego - zapowiedział szef Biura Paweł Soloch.
Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa NarodowegoFoto: bbn.gov.pl

- Aktualnie obowiązująca Strategia Bezpieczeństwa Narodowego pochodzi z 2014 r. i jest już dzisiaj "nieaktualna" - zauważył Paweł Soloch w audycji "Poranek Rozgłośni Katolickich Siódma 9". - Nie ulega wątpliwości: otoczenie bezpieczeństwa się zmieniło. Chcielibyśmy podjąć działania przygotowujące rekomendacje do tej strategii w tym roku - zapowiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Paweł Soloch pytany był również o stosunki pomiędzy prezydentem a Ministerstwem Obrony Narodowej i o ewentualną zmianę na stanowisku szefa MON. - Nic mi nie jest wiadomym na temat takiej zmiany - stwierdził. - Natomiast zwracałem uwagę na pewne strukturalne, systemowe słabości obecnych rozwiązań. Powodują one, że w razie występowania różnic zdań te napięcia są potęgowane poprzez niespójność systemową: te kompetencje nie są jednoznacznie określone i mogą się wzajemnie blokować. Stąd mój postulat zmian systemowych w tym zakresie - tłumaczył szef BBN.

- Przy tych wszystkich niedogodnościach pozytywem jest to, że co do generalnych kierunków nie ma różnic zdań - ocenił.

Cele Polski jako niestałego członka RB ONZ

- Prezydent i rząd - a co za tym idzie również minister obrony - wspólnie przeprowadzili inicjatywę zwiększenia wydatków na siły zbrojne. Pełna zgoda jest co do powołania nowych sił zbrojnych, jakimi są Wojska Obrony Terytorialnej. Oczywiście, należałoby to uzupełnić również o wzmocnienie wojsk operacyjnych, poprzez uzupełnienie stanów osobowych i zwiększenie stanów mobilizacyjnych. Także pełna zgoda co do zacieśnienia więzi, współpracy sojuszniczej w tym zwłaszcza bilateralnej z sojusznikiem amerykańskim, zwiększenie wojskowej obecności sojuszniczej na naszym terenie - także w tych kluczowych kwestiach różnic nie ma - podkreślił Soloch.

Szef BBN ocenił również, że rozpoczęte 1 stycznia niestałe członkostwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ pozwoli na ukazanie globalnego działania Polski. - Dwa główne wyzwania dla tej Rady to konflikt na Ukrainie oraz odbudowa na terenach zniszczonych przez Państwo Islamskie - stwierdził.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Soloch: prezydent domaga się korekty polityki ze strony szefa MON

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 10:34
- Oczekujemy jak najszybszego zakończenia przez MON sprawy gen. Kraszewskiego oraz korekty polityki MON w stosunku do ośrodka prezydenckiego - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie ws. armii? BBN: MON okazuje wolę poszukiwania kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 20:41
Nowe propozycje MON dotyczące przyszłego systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi zostaną przeanalizowane – powiedział zastępca szef BBN Dariusz Gwizdała. Wyraził satysfakcję, że MON okazuje wolę poszukiwania kompromisu.
rozwiń zwiń