X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Umorzono śledztwo ws. wypadku polskiego autokaru

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2009 13:25
Decyzja zapadła po dwóch latach postępowania - poinformowała rzeczniczka szczecińskiej prokuratury, Małgorzata Wojciechowicz.
Audio
Szczecińska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku polskiego autokaru pod Grenoble.

Decyzja zapadła po dwóch latach postępowania - poinformowała rzeczniczka szczecińskiej prokuratury, Małgorzata Wojciechowicz. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone z powodu śmierci sprawcy.

Według ekspertyzy przeprowadzonej przez krakowskich biegłych, winnym spowodowania wypadku był kierowca polskiego autokaru. Popełnił dwa błędy.

Wjechał na drogę, na której obowiązywał zakaz poruszania się autobusów i ciężarówek oraz użył hamulców standardowych podczas zjazdu, zamiast specjalistycznego systemu do jazdy po drogach górskich.

Do tragedii doszło 22 lipca 2007 na stromej drodze w pobliżu Grenoble we Francji. W katastrofie polskiego autokaru, którym do kraju wracali pielgrzymi, zginęło 26 osób, 24 zostały ranne.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)