X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Pacjenci mogą płacić za leczenie w szpitalach"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2010 16:37
Leczenie w publicznych szpitalach mogłoby się odbywać również za pieniądze tych, którzy chcą za to zapłacić - proponuje Związek Powiatów Polskich.
Audio

Leczenie w publicznych szpitalach mogłoby się odbywać również za pieniądze tych, którzy chcą za to zapłacić - proponuje Związek Powiatów Polskich. Powiatom podlega większość szpitali w kraju.

 

Związek  uważa, że komercyjna działalność szpitali mogłaby współistnieć z tą finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Dzięki temu lecznice mogłyby kupować nowoczesny sprzęt medyczny, a na tym skorzystaliby wszyscy pacjenci.

 

Powstaje szara strefa

 

Powiatom podlega najwięcej szpitali w kraju. Zdaniem Związku Powiatów Polskich publiczna służba zdrowia nie gwarantuje szybkiego wykonywania usług medycznych. Stąd długi czas oczekiwania na nie. Są natomiast pacjenci, którzy mogliby zapłacić za wykonywanie takich usług w ramach komercyjnej działalności szpitali. Już teraz pacjenci unikają kolejek płacąc za prywatne wizyty u lekarzy. Według związku na szarej strefie tracą publiczne szpitale.

 

Z szacunków Związku Powiatów Polskich wynika, że komercyjna działalność szpitali podległych samorządom mogłaby przynieść od 2,5 do 3,7 mld zł.


ag, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Jan Poniatyszyn, Radio Opole

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak