X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmarł wybitny aktor Jerzy Turek

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2010 06:05
W Warszawie zmarł Jerzy Turek, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Zostanie zapamiętany przede wszystkim za swoje wybitne role komediowe, w tym Wacława Jarząbka w filmie "Miś" Stanisława Barei.
Audio

Jerzy Turek ukończył warszawską szkołę teatralną w 1958 roku. Występował m.in. na deskach teatrów stołecznych: Polskiego, Narodowego, Rozmaitości i Kwadrat.

Na ekranie stworzył wiele niezapomnianych kreacji, m.in. w filmach "Krzyż walecznych", "Gdzie jest generał...", "Mocne uderzenie". "Ja gorę", "Nie lubię poniedziałku", "Partita na instrument drewniany", wspomnianym 'Misiu" i "Rozmowach kontrolowanych". Ogółem w swojej karierze zagrał prawie sto ról filmowych.

Ostatnią świetną kreacją Jerzego Turka była postać listonosza Józefa Garlińskiego, grana przez ponad dwanaście lat w serialu "Złotopolscy".

za swoje wybitne role komediowe, w tym Wacława Jarząbka w filmie "Miś" Stanisława Barei. Marcin Kwaśny, aktor młodego pokolenia, grał z Jerzym Turkiem w stołecznym Teatrze Kwadrat. Wspomina go jako skromnego i pełnego pasji aktora.

Jerzy Turek podkreślał, że cenił teatr wyżej niż film. Marcin Kwaśny potwierdza, że bardzo wiele pracy wkładał w każdą rolę.

Jerzy Turek miał 76 lat.

kg,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobyłka: pogrzeb wybitnego aktora Jerzego Turka

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 06:22
W Kobyłce koło Warszawy odbędzie się pogrzeb Jerzego Turka, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Turek nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2010 08:59
W Warszawie zmarł Jerzy Turek, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Zostanie zapamiętany przede wszystkim za swoje wybitne role komediowe, w tym Wacława Jarząbka w filmie "Miś" Stanisława Barei.
rozwiń zwiń