X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przemycali papierosy w wagonach z węglem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 18:13
Jak poinformowała agencja „Biełta", białoruscy celnicy udaremnili próbę przemytu do Polski 13 tysięcy paczek papierosów. Papierosy znaleziono w pociągu towarowym na przejściu granicznym Brześć - Terespol.

Nieznani sprawcy ukryli „gorący towar" w wagonach z węglem. Najczęściej jednak przemytnicy korzystają z samochodów osobowych. W 2009 roku skonfiskowano prawie 400 aut, w których celnicy znaleźli przemycane papierosy.

Z roku na rok rośnie liczba osób trudniących się przemytem papierosów do Polski. Powodem jest ich niska, w porównaniu do obowiązujących w naszym kraju, cena. Średnio paczka markowych papierosów kosztuje na Białorusi nieco ponad 3 złote. Sprzedający je na polskich bazarach zarabiają około 2 złotych na każdej paczce, a klienci i tak są zadowoleni, bo to znacznie taniej niż w kiosku. Do Polski przemycany jest również alkohol i benzyna.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Znaleźli papierosy. Nikt się do nich nie przyznał

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 17:00
Przemyt 200 tysięcy sztuk papierosów o łącznej wartości prawie 75 tysięcy złotych udaremnili funkcjonariusze straży granicznej na przejściu granicznym w Dorohusku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie 90% papierosów kupuje się z przemytu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2010 10:42
Są miejsca, gdzie udział papierosów z przemytu w całkowitej konsumpcji sięga aż 90 proc. - ujawnia "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyplomata skazany za przemyt do Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2010 17:43
Na dwa i pół roku więzienia lubelski sąd skazał mongolskiego dyplomatę akredytowanego w Moskwie za przemyt papierosów pocztą dyplomatyczną. Podobny wyrok otrzymał jego kierowca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska straż zatrzymała rekordowy przemyt papierosów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2010 10:28
Funkcjonariusze straży granicznej w okolicach Świecka udaremnili rekordowy przemyt papierosów. Kierowca tira wiózł ponad osiem i pół miliona sztuk papierosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemycili ponad 200 tysięcy kartonów papierosów

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 12:07
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w lubelskiem 19-osobową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów na dużą skalę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie połowa papierosów pochodzi z przemytu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2010 15:04
Prawie połowa papierosów, które trafiają na rynek bułgarski pochodzi z przemytu - ocenił w piątek analityk pozarządowego Ośrodka Badania Demokracji Tichomir Bezłow, dodając, że straty dla budżetu z powodu przemytu w 2010 r. przekroczą 350 mln euro.
rozwiń zwiń