X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PE do Białorusi: przestańcie prześladować Polaków

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2010 16:53
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wezwał władze w Mińsku do zaprzestania prześladowań mniejszości polskiej na Białorusi.

Wczoraj milicja przejęła Dom Polski w Iwieńcu, funkcjonariusze wyrzucili siłą z budynku członków Związku Polaków.

Szef Europarlamentu podkreślił, że brutalne działania białoruskich władz uniemożliwiają poprawę relacji na linii Bruksela-Mińsk. Jerzy Buzek przypomniał, że Wspólnota zrobiła wiele, by kontakty ocieplić, znosząc na przykład sankcje dyplomatyczne wobec Białorusi.

Komentarz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego to jedyny głos w Unii w sprawie ostatnich wydarzeń na Białorusi. Przejęcia Domu Polskiego przez białoruską milicję nie skomentowała ani Komisja Europejska, ani Hiszpania, kierująca teraz pracami Wspólnoty.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Beata Płomecka

Czytaj także

Władze Sejmu poznały sytuację Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2010 13:23
Zakończyło się spotkanie Prezydium Sejmu z przewodniczącą Związku Polaków na Białorusi, Andżeliką Borys. Obecnie Borys bierze udział w połączonym posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Łączności z Polakami za Granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy zmuszani do podpisów pod "dobrowolnym" apelem

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2010 15:05
Polacy mieszkający na Białorusi są nakłaniani przez urzędników do składania podpisów pod „apelem do władz RP". Kilka dni temu list taki ukazał się w rządowej agencji „Biełta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent zaprosił do Pałacu działaczy ZPB

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2010 17:47
Kancelaria Prezydenta zaprosiła do przyjazdu do Pałacu Prezydenckiego Andżelikę Borys oraz działaczy Związku Polaków na Białorusi. Lech Kaczyński jest zaniepokojony represjami, jakimi poddawani są przedstawiciele mniejszości polskiej na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela o Białorusi: to nie idzie w dobrą stronę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 15:20
Komisja Europejska wyraziła w środę zaniepokojenie w reakcji na zamknięcie przez białoruską milicję Domu Polskiego w Iwieńcu, uznając, że jest to kolejny krok wstecz, jeżeli chodzi o rozwój demokracji na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent pozna sytuację Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 07:11
Prezydent Lech Kaczyński spotka się w poniedziałek z szefową Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys. Przewodnicząca nieuznawanego przez reżim Aleksandra Łukaszenki związku przyjedzie do Polski, a następnie uda się do Brukseli, gdzie również będzie rozmawiała o nasilających się ostatnio represjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L. Kaczyński: uparta walka skończy się sukcesem

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 17:04
Lech Kaczyński powiedział, że broniąc praw mniejszości polskiej na Białorusi staje w obronie europejskich wartości. Prezydent wezwał Unię Europejską do solidarności z prześladowanym przez reżim Łukaszenki Związkiem Polaków na Białorusi. Prezydent Kaczyński spotkał się z prezes Związku Andżeliką Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polityka nacisków nie przyniosła rezultatów"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2010 18:39
Wiceprzewodniczący Rady Naczelnej nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi zapowiedział, że jego organizacja nie podda się represjom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dom Polski nie należał do grupy Andżeliki Borys"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 12:08
Ambasada Białorusi w Warszawie ustosunkowała się oficjalnie do niedawnych wydarzeń wokół Domu Polskiego w Iwieńcu. Białoruscy dyplomaci twierdzą, że placówka w Iwieńcu została po prostu przekazana w ręce legalnych władz Związku Polaków na Białorusi, a - jak to określono - "grupa Andżeliki Borys" starała się temu przeszkodzić tym samym łamiąc prawo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd zdecydował. Nie oddadzą Domu Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 14:47
Sąd obwodowy w Mińsku zdecydował, że Dom Polski w Iwieńcu będzie zarządzany przez prorządowy Związek Polaków na Białorusi. Stołeczny sąd podtrzymał decyzje sądu rejonowego w Wołożynie, który uznał, że działacze Związku Polaków, którym kieruje Andżelika Borys bezprawnie zajmowali budynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Białorusi może być gorzej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 08:15
Problem Polaków na Białorusi to problem wszystkich Białorusinów - ocenia w "Sygnałach Dnia" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Bo pokazuje, że w kraju tym nie są przestrzegane prawa człowieka.
rozwiń zwiń