X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina: Dzień Wolności i Godności. Rocznica Euromajdanu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 08:04
Na Ukrainie w rocznicę rozpoczęcia protestów na Majdanie i Pomarańczowej Rewolucji obchodzony jest Dzień Wolności i Godności. W ukraińskiej stolicy uczczona będzie pamięć ofiar rewolucji z przełomu 2013 i 2014, ale też protestu z 2004 roku.
Audio
  • Święto Rewolucji Godności. Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR)
Manifestacja w Kijowie w grudniu 2013 roku
Manifestacja w Kijowie w grudniu 2013 rokuFoto: Golitsynsky / Shutterstock.com

Dzień Godności i Wolności ustanowiono trzy lata temu rozporządzeniem prezydenta Petra Poroszenki.
Celem święta jest umocnienie w ukraińskim społeczeństwie ideałów wolności i demokracji oraz zachowanie pamięci o ukraińskich wydarzeniach początku XXI wieku.

22 listopada 2004 roku rozpoczęła się Pomarańczowa Rewolucja, a 21 listopada 2013 roku - studencki protest przeciw niepodpisaniu przez ówczesnego prezydenta Ukrainy umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską. Protest przerodził się w kilkumiesięczną, masową demonstrację przeciwko rządzącym. Rewolucja Godności, którą władze próbowały krwawo stłumić, kosztowała życie ponad sto osób. Doprowadziła jednak do upadku reżimu prezydenta Wiktora Janukowycza.

Nowa ekipa rządząca pod kierownictwem prezydenta Petra Poroszenki obiecała reformy i proeuropejski kierunek rozwoju. Spora część Ukraińców nie jest jednak zadowolona ze zbyt wolnego tempa przemian zachodzących w ich kraju.

IAR/agkm

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Ukraina Euromajdan
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak