X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś dekrety ws. Jana Pawła II i ks. Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2009 09:09
Papież Benedykt XVI ma dziś złożyć swój podpis pod dekretami: o heroiczności cnót Jana Pawła II i męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki.
Audio

W przypadku księdza Popiełuszki oznacza to zakończenie procesu beatyfikacyjnego. Pozostanie tylko do ustalenia data i miejsce ogłoszenia go błogosławionym. Co do Jana Pawła II - teraz rozpocznie się część procesu o uznanie cudu za jego wstawiennictwem. Franciszkanin ojciec Zbigniew Świercze podkreśla, że każdy z tych kapłanów powinien być być dla nas wzorem i autorytem moralnym.

Szef Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski uważa, że podpisanie przez papieża dekretów w procesach beatyfikacyjnych księdza Popiełuszki i Jana Pawła II jest wydarzeniem doniosłym.

Według spekulacji prasowych, ceremonia beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki mogłaby się odbyć w pierwszej połowie przyszłego roku w Warszawie, a beatyfikacja lub kanonizacja Jana Pawła II - w październiku w Rzymie, w 32. rocznicę jego wyboru na papieża. 

Czytaj także

Spotkania Jana Pawła II z rodakami. Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 16:11
2 kwietnia, mija 5. rocznica śmierci Jana Pawła II. Jego pontyfikat wywarł ogromny wpływ na losy świata i Kościoła. Ojciec Święty, jak żaden papież w historii, z dumą podkreślał swoją narodowość. Przeżycia wojny i epoki komunizmu, stanowiły dla niego cenne doświadczenia. Papież wskazywał, że przeżywane z wiarą, przynoszą dobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"L'Osservatore Romano" wspomina Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 19:50
Watykański dziennik "L'Osservatore Romano" wspomina polskiego papieża w wielkopiątkowym wydaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Il Giornale": beatyfikacja Jana Pawła II się opóźni?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2010 10:05
Beatyfikacja polskiego papieża może się opóźnić z powodu braku jednomyślności lekarzy, mających wydać opinię na temat cudu przypisywanemu wstawiennictwu Jana Pawła II. Pisze o tym na łamach mediolańskiego "Il Giornale" znany włoski watykanista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wierni modlą się o beatyfikację papieża

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2010 07:32
W parafiach będą odprawiane dziś msze św. w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. W tym roku bowiem - 2 kwietnia, czyli dzień piątej rocznicy śmierci papieża-Polaka, przypadał w Wielki Piątek, a to jedyny dzień w roku, kiedy nie są odprawiane msze św.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież: media stosują „perwersyjne” mechanizmy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2009 18:34
Papież bardzo ostro skrytykował środki masowego przekazu za treści, które przekazują odbiorcom „Wmawiają nam, że jesteśmy widzami, jakby zło nas nie dotyczyło” - mówił Benedykt XVI na Placu Hiszpańskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykan porządkuje szeregi po serii skandali

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 13:39
Benedykt XVI przyjął rezygnację złożoną przez biskupa Limerick w Irlandii Donala Brendana Murraya - poinformował Watykan. Rezygnacja biskupa to rezultat ujawnionego niedawno skandalu pedofilii w Kościele katolickim w Irlandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież zachęca do ewangelizacji w sieci

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2010 12:41
Do duszpasterstwa w Internecie zachęca Benedykt XVI księży w ogłoszonym w Watykanie orędziu na 44. światowy dzień środków masowego przekazu. Obchodzony on będzie w tym roku - w większości krajów w maju, w Polsce we wrześniu - pod hasłem "Kapłan i duszpasterstwo w świecie cyfrowym: nowe media w służbie Słowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benedykt XVI w podróży śladami Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 06:34
Benedykt XVI rozpoczyna dzisiaj czterodniową wizytę w Portugalii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Il Giornale": Powstanie rada ds. nowej ewangelizacji

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2010 20:16
Benedykt XVI powoła nową instytucję, która zajmie się ponowną ewangelizacją Zachodu. Ujawnił to mediolański dziennik "Il Giornale", który przypomina, że określenia tego - nowa ewangelizacja - użył po raz pierwszy Jan Paweł II w Nowej Hucie 9 czerwca 1979 roku.
rozwiń zwiń