X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież podpisze dekret ws. beatyfikacji Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2009 07:21
Jak dowiedziało się Polskie Radio, jeszcze w tym tygodniu Benedykt XVI podpisze dekrety w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II i księdza Jerzego Popiełuszki.

Do wyniesienia na ołtarze papieża-Polaka wymagane będzie jeszcze uznanie przez Watykan cudu za jego wstawiennictwem.

Przed miesiącem komisja kardynałów wydała zgodę na to, aby Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, do której dokumenty procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II przekazano w kwietniu 2007 roku, przygotowała dekret o jego heroiczności cnót, który przedłożony zostanie do podpisu Benedyktowi XVI.

Papież podpisze także dokument, umożliwiający beatyfikację księdza Jerzego Popiełuszki. Ponieważ zostanie on uznany za męczennika, nic już nie będzie stało na przeszkodzie wyniesieniu go ołtarze.

Zarówno Jan Paweł II jak i ksiądz Jerzy Popiełuszko pokazują nam, jak we współczesnym świecie można żyć Ewangelią, bez względu na to, jaką się pełni funkcję - podkreśla ojciec Jan Maria Szewek, franciszkanin.

Ojciec Szewek w wypowiedzi dla IAR dodaje, że obydwaj kandydaci na ołtarze są także przykładem, jak dalece trzeba strzec wartości, za które ksiądz Jerzy Popiełuszko nawet oddał życie.

Ojciec Szewek jest także przekonany, że wyniesienie na ołtarze księdza Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II zmobilizuje Polaków do przypomnienia sobie ich nauczania.

W przypadku Jana Pawła II potrzebny będzie jeszcze jeden dekret, uznający cud, jaki dokonał się za jego wstawiennictwem. Chodzi o cudowne uzdrowienie francuskiej zakonnicy, cierpiącej tak jak papież na chorobę Parkinsona. Udowodnienie tego, jak się twierdzi, nie powinno przysporzyć żadnych trudności.

Czytaj także

Coraz bliżej wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2009 16:38
Watykańska komisja kardynałów uznała heroiczności cnót papieża Jana Pawła II - dowiedziało się Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Panorama": miliony pielgrzymów na beatyfikacji

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 10:22
W przygotowaniu uroczystości od strony logistycznej i materialnej ma pomóc włoski rząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Il Giornale": beatyfikacja Jana Pawła II się opóźni?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2010 10:05
Beatyfikacja polskiego papieża może się opóźnić z powodu braku jednomyślności lekarzy, mających wydać opinię na temat cudu przypisywanemu wstawiennictwu Jana Pawła II. Pisze o tym na łamach mediolańskiego "Il Giornale" znany włoski watykanista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz Jerzy Popiełuszko, zamordowany kapelan "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2010 13:41
Ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy i legendarny kapelan "Solidarności" zostanie beatyfikowany 6 czerwca w dniu Święta Dziękczynienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą utrudnienia w ruchu w związku z beatyfikacją

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2010 14:31
W związku z uroczystościami beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie, należy spodziewać się powaznych utrudnień w ruchu w centrum stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłum na uroczystościach beatyfikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2010 09:51
Na Placy Piłsudskiego rozpoczęły się uroczystości beatyfikacyjne księdza Jerzego Popiełuszki. Organizatorzy szacują, że w uroczystościach może uczestniczyć ponad 100 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relikwie księdza Popiełuszki w Świątyni Opatrzności

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2010 18:03
Relikwie błogosławionego Jerzego Popiełuszki spoczęły w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz Popiełuszko błogosławionym

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2010 11:22
Ks. Jerzy Popiełuszko został w niedzielę ogłoszony błogosławionym. List apostolski z decyzją papieża Benedykta XVI odczytał podczas uroczystej Mszy Św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, abp Angelo Amato. .
rozwiń zwiń