X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina: ranni protestujący z Majdanu ze statusem weterana

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 16:57
Osoby, które ucierpiały w wyniku rewolucji godności na przełomie 2013 i 2014 roku na Majdanie Niepodległości w Kijowie, otrzymają status uczestników działań bojowych – zdecydowała we wtorek Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy. 
Audio
  • Ukraina - ranni uczestnicy Majdanu otrzymają status weterana. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Ojciec jednej z ofiar rewolucji na Majdanie składa kwiaty pod pomnikiem poległych w starciach z milicją
Ojciec jednej z ofiar rewolucji na Majdanie składa kwiaty pod pomnikiem poległych w starciach z milicjąFoto: Archiwum PAP/EPA/AA/ABACA

Status ten będzie przysługiwał jedynie demonstrantom i nie mogą na niego liczyć funkcjonariusze ówczesnej milicji, milicyjnych oddziałów specjalnych, wojsk MSW oraz armii, którzy zostali ranni w trakcie rewolucji. 

- Uczestnicy rewolucji godności, którzy doznali ciężkich, średnich i lekkich obrażeń otrzymają status uczestnika rewolucji godności. Osoby takie dostaną odpowiednie zaświadczenie, które będzie upoważniało do zniżek i innych ulg, takich samych, jakie mają uczestnicy działań bojowych - mówił przed głosowaniem szef parlamentarnej komisji ds. weteranów Ołeksandr Tretiakow. 

- Jest to bardzo ważna ustawa, szczególnie w kontekście zbliżającej się czwartej rocznicy rewolucji godności. Jest to szansa na okazanie szacunku uczestnikom rewolucji i ich bliskim” – powiedział przewodniczący Rady Najwyższej Andrij Parubij. 

Zgodnie z ustawą, którą poparło 241 posłów w 450-osobowym parlamencie, status uczestnika rewolucji godności otrzymają osoby, które udokumentują uzyskanie pomocy medycznej w okresie między 21 listopada 2013 roku i 30 kwietnia 2014 roku. 

Rewolucja na Majdanie

Rewolucja na Majdanie rozpoczęła się 21 listopada 2013 roku, gdy ówczesne władze Ukrainy ogłosiły, że odkładają podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE. Wywołało to protesty zwolenników integracji europejskiej. 

W wyniku brutalnych działań sił bezpieczeństwa przeciwko demonstrantom pokojowe początkowo wiece przekształciły się w demonstracje przeciwko ekipie ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza. W walkach ulicznych zginęło ponad 100, a rannych zostało ok. tysiąca osób. W następstwie protestów w lutym 2014 roku Janukowycz zbiegł do Rosji, gdzie przebywa do dziś. 

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak