X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Atlantis i siedmiu astronautów na Florydzie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2009 16:43
Prom kosmiczny Atlantis wrócił na Ziemię po jedenastodniowej misji.
Audio

Prom kosmiczny Atlantis wrócił na Ziemię po jedenastodniowej misji. Wahadłowiec z siedmioma astronautami na pokładzie wylądował bezpiecznie na przylądku Canaveral na Florydzie.

Astronauci pracowali na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, na którą zawieźli 15 ton sprzętu i części zapasowych takich jak pompy i żyroskopy. Urządzenia te są niezbędne, by stacja mogła działać po planowanym na przyszły rok wycofaniu wysłużonych promów kosmicznych z dalszej eksploatacji.

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA planuje przeprowadzić jeszcze pięć lotów promów. Pozwoli to na ukończenie Stacji, której budowa pochłonęła 100 miliardów dolarów zainwestowanych przez 16 krajów.

Emerytura wahadłowców

NASA buduje teraz statki, które zastąpią promy kosmiczne. Będą one mogły nie tylko dowieźć astronautów do położone 355 kilometrów nad ziemią Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale także przetransporować ich na Księżyc i w inne miejsca Układu Słonecznego. Nowe statki mają być gotowe w 2015 roku.

Do tego czasu Stacja będzie zaopatrywana przez statki rosyjskie, europejskie i japońskie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), K. Lewenstam

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak