X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konieczna reforma mediów. "Niezdrowa sytuacja, by dominował kapitał jednego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 09:19
Nie jest zdrową sytuacja, żeby w jakimś segmencie mediów w Polsce dominował kapitał z jednego kraju, który ma swoje interesy - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lawrey/Shutterstock

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin był pytany na antenie radia Tok FM m.in o dekoncentrację mediów. Zaznaczył, że takie kraje jak Francja czy Niemcy walczą z nadmiarem koncentracji i własności kapitałowej w mediach.

"Nie dopuszczają do tego, mimo zasady wolnego przepływu osób i kapitału w Unii Europejskiej, który obowiązuje i bardzo dobrze, że obowiązuje, ale różnymi instrumentami nie dopuszczają do tego, żeby kapitał obcy dominował w jakimś segmencie medialnym w ich krajach" - wskazał wiceminister kultury.

Sellin podkreślił, że "nie jest zdrową sytuacja", żeby w jakimś segmencie polskich mediów dominował kapitał z jednego kraju. - Uważam, że nie jest zdrową sytuacja, w której dopuściliśmy do tego w ostatnich 25 latach, że w jakimś segmencie medialnym w Polsce, w tak delikatnym obszarze biznesu, jakim są media, bo to nie jest tylko czyste zarabianie pieniędzy, ale też obszar przepływu informacji, idei, poglądów, (...) interpretacji świata, żeby w jakimś segmencie dominował kapitał z jednego kraju, który ma swoje interesy - ocenił.

O tym, że dekoncentracja mediów to jedna z reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił pod koniec lipca w TV Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Później wiceminister Sellin zapowiedział, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

W październiku rzeczniczka PiS Beata Mazurek informowała, że jej partia pracuje nad zmianą ustawy medialnej. Podkreślała jednocześnie, że w obecnej sytuacji kluczowe jest to, w jaki sposób zostanie rozstrzygnięta reforma wymiaru sprawiedliwości.

pr

Czytaj także

Jarosław Sellin: chcemy uszczelnić pobór abonamentu, gdyż sytuacja jest niezdrowa

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 19:40
– Chcemy poszerzyć bazę płatników abonamentu poprzez pozyskanie wiedzy na temat tego, kto ma zawarte umowy z telewizjami kablowymi i płatnymi telewizjami cyfrowymi – powiedział w audycji Dwóch na Jednego Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt o dekoncentracji mediów gotowy? "Czeka na decyzję polityczną"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 14:20
Rozwiązania do projektu ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach są już w większości gotowe - powiedział IAR odpowiedzialny za prace nad dokumentem wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski.
rozwiń zwiń