X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Arkadiusz Czartoryski: stawię się przed komisją weryfikacyjną. To jest obowiązek każdego uczciwego obywatela

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:02
Stawię się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w każdym czasie; to obowiązek każdego uczciwego obywatela - powiedział we wtorek b. wiceszef MSWiA Arkadiusz Czartoryski (PiS). Jak zaznaczył, jego resort wydając w 2006 r. decyzję ws. Nabielaka 9 był związany rozstrzygnięciem SKO.
Arkadiusz Czartoryski
Arkadiusz CzartoryskiFoto: YOUTUBE/JANUSZ JASKÓŁA

We wtorek przed rozpoczęciem posiedzenia komisji weryfikacyjnej, która zajmuje się sprawą nieruchomości przy ul. Nabielaka 9. posłowie Platformy Obywatelskiej poinformowali, że dotarli do materiałów, które - ich zdaniem - "w sposób jednoznaczny obciążają polityków Prawa i Sprawiedliwości reprywatyzacją warszawską".

Komisja zajmuje się reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, w której mieszkała m.in. działaczka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach; dowody wskazują na zabójstwo.

Według szefa klubu PO Sławomira Neumanna, zwrot kamienicy przy ul. Nabielaka 9 był możliwy m.in. dzięki decyzji Arkadiusza Czartoryskiego - b. wiceszefa MSWiA w rządzie PiS, a obecnie posła tego ugrupowania i przewodniczącego sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych - unieważniającej decyzję wojewody warszawskiego o nabyciu przez gminę prawa własności budynku przy ul. Nabielaka 9. Wniosek o wezwanie Czartoryskiego na świadka w tej sprawie złożył Robert Kropiwnicki (PO); został on jednak odrzucony przez komisję weryfikacyjną.

"To jest obowiązek każdego uczciwego obywatela"

W przekazanym po południu oświadczeniu Czartoryski zadeklarował, że stawi się przed komisją "w każdym czasie". - To jest obowiązek każdego uczciwego obywatela - podkreślił. Zaznaczył również, że "jak każdy" czeka także "na stawienie się przed komisją wiceprzewodniczącej PO H. Gronkiewicz Waltz". 

Polityk odniósł się również do zarzutów Platformy związanych z podpisaną przez niego decyzją dot. nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, wskazując, że MSWiA związane było w tej sprawie "wcześniejszym rozstrzygnięciem Samorządowego Kolegium Odwoławczego".

Jak wyjaśnił, warszawskie SKO "stwierdziło nieważność orzeczenia Prezydium Rady Narodowej miasta Warszawy o nacjonalizacji budynku, co spowodowało, że Skarb Państwa nie legitymował się prawem własności do budynku znajdującego się w Warszawie przy ul Nabielaka 9".

"Decyzja SKO była dla prowadzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji postępowania wiążąca. Oznacza to, że ministerstwo było związane tym rozstrzygnięciem" - dodał Czartoryski. Poseł zwrócił również uwagę, że podpisana przez niego decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji "2006 nie została zaskarżona przez żadną ze stron postępowania".

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak