X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Będzie "męska rozmowa" z Mińskiem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 21:32
Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski zapowiada męską rozmowę z szefem dyplomacji białoruskiej Siergiejem Martynowem, który w piątek ma przylecieć do Warszawy.
Audio

Szef polskiej dyplomacji mówił w TVP Info, że jego resort podjął zdecydowane kroki wobec wtargnięcia przez białoruską milicję do Domu Polskiego w Iwieńcu.

Radosław Sikorski dodał, że MSZ interweniowało w tej sprawie w Parlamencie Europejskim, w Radzie Europy oraz w Organizacji Bezpiecześtwa i Współpracy w Europie.

Polski ambasador w Mińsku Henryk Litwin został odwołany na konsultacje do kraju. Jest to wyraz wysokiego niezadowolenia strony polskiej zachowaniem władz w Mińsku. Wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer wezwał w trybie pilnym do MSZ ambasadora Białorusi w Polsce Wiktara Gajsionaka.

IAR ustaliła, że zastępca szefa polskiej dyplomacji zgłosił nasze bardzo poważne zastrzeżenia co do postępowania sił bezpieczeństwa Białorusi względem Polaków w tym kraju.

Późnym popołudniem białoruska milicja wtargnęła do Domu Polskiego w Iwieńcu i usunęła z niego członków Związku Polaków. Budynek jest teraz otoczony przez funkcjonariuszy, a przed wejściem głównym zgromadziło się ponad stu naszych rodaków.

Do Iwieńca przyjeżdżają kolejne grupy Polaków z całej Białorusi. Milicjanci próbują wielu z nich uniemożliwić dotarcie na miejsce. Przewodnicząca organizacji Andżelika Borys była kilkakrotnie zatrzymywana przez milicję drogową, podobnie jak kolejnych pięciu działaczy związkowych z Grodna, którzy trafili na jeden z posterunków milicji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Prezydent zaprasza do siebie Radka Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2010 11:04
Spotkanie ma dotyczyć sytuacji na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma informacji na temat Polaków poszkodowanych w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 11:16
MSZ nie ma obecnie informacji na temat Polaków poszkodowanych w wyniku eksplozji w Moskwie - poinformował w poniedziałek dziennikarzy Grzegorz Jopkiewicz z biura prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski interweniuje w sprawie Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 17:52
O zastraszaniu i działaniach represyjnych wobec polskiej mniejszości na Białorusi szef MSZ Radosław Sikorski rozmawiał w środę telefonicznie z przewodniczącym OBWE Kanantem Saudabayewem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela o Białorusi: to nie idzie w dobrą stronę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 15:20
Komisja Europejska wyraziła w środę zaniepokojenie w reakcji na zamknięcie przez białoruską milicję Domu Polskiego w Iwieńcu, uznając, że jest to kolejny krok wstecz, jeżeli chodzi o rozwój demokracji na Białorusi.
rozwiń zwiń