X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polityczna represja przeciwko Polonii"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 16:17
Szef Wspólnoty Polskiej Maciej Płażyński protestuje przeciwko przejęciu Domu Polskiego w Iwieńcu na Białorusi przez tamtejszą milicję.
Audio

Wicemarszałek Senatu przypomina, że to jeden z ostatnich trzech obiektów, które są w rękach niezależnego Związku Polaków na Białorusi. Od lat 90. ze środków Wspólnoty wybudowano 16 takich obiektów.

Maciej Płażyński podkreśla, że zdarzenia w Iwieńcu są polityczną represją przeciwko Polonii na Białorusi. Senator dodaje, że działania Białorusinów są niezrozumiałe w perspektywie zbliżającej się wizyty szefa dyplomacji Białorusi. Płażyński liczy, że ta sprawa, jak i szereg innych dotyczących prześladowań Polaków zostanie poruszona przez ministra Radosława Sikorskiego. Oprócz spraw dotyczących Związku Polaków na Białorusi, chodzi także o kwestie związane z walką z polskim szkolnictwem.

Dzisiejsze wydarzenia na Białorusi to już druga w ostatnim czasie akcja białoruskiej milicji wymierzona w Dom Polski w Iwieńcu. 20 stycznia białoruskie władze bezskutecznie próbowały przejąć polską placówkę kulturalną. Uznawany przez Mińsk za prezesa Związku Polaków na Białorusi Stanisław Siemaszko nie został wówczas wpuszczony przez działaczy na zebranie członków w siedzibie Domu. Białoruska milicja urządziła również obławę na działaczy Związku, którzy jechali z Grodna do Iwieńca. Ponad 30 osób zostało zatrzymanych. Po kilku godzinach wszyscy zostali wypuszczeni.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Polacy obawiają się aresztowań

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 18:07
Białoruska milicja przejęła Dom Polski w Iwieńcu. To przedostatnia placówka, która pozostawała w rękach Związku Polaków na Białorusi kierowanego przez Andżelikę Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent staje w obronie Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2010 14:29
Prezydent wydał oświadczenie, w którym wyraził pełne poparcie dla Związku Polaków na Białorusi, kierowanego przez Andżelikę Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polaków siłą usunięto z budynku

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 20:12
MSZ wezwało na konsultacje do Warszawy ambasadora Polski na Białorusi Henryka Litwina. Ma to związek z zajęciem Domu Polskiego w Iwieńcu przez białoruską milicję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela o Białorusi: to nie idzie w dobrą stronę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 15:20
Komisja Europejska wyraziła w środę zaniepokojenie w reakcji na zamknięcie przez białoruską milicję Domu Polskiego w Iwieńcu, uznając, że jest to kolejny krok wstecz, jeżeli chodzi o rozwój demokracji na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent pozna sytuację Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 07:11
Prezydent Lech Kaczyński spotka się w poniedziałek z szefową Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys. Przewodnicząca nieuznawanego przez reżim Aleksandra Łukaszenki związku przyjedzie do Polski, a następnie uda się do Brukseli, gdzie również będzie rozmawiała o nasilających się ostatnio represjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polityka nacisków nie przyniosła rezultatów"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2010 18:39
Wiceprzewodniczący Rady Naczelnej nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi zapowiedział, że jego organizacja nie podda się represjom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dom Polski nie należał do grupy Andżeliki Borys"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 12:08
Ambasada Białorusi w Warszawie ustosunkowała się oficjalnie do niedawnych wydarzeń wokół Domu Polskiego w Iwieńcu. Białoruscy dyplomaci twierdzą, że placówka w Iwieńcu została po prostu przekazana w ręce legalnych władz Związku Polaków na Białorusi, a - jak to określono - "grupa Andżeliki Borys" starała się temu przeszkodzić tym samym łamiąc prawo.
rozwiń zwiń