X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakończył się XIX zjazd Komunistycznej Partii Chin. Prezydent umocnił władzę

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 09:14
- XIX zjazd Komunistycznej Partii Chin (KPCh) zakończył się we wtorek w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie. Na tym najważniejszym od pięciu lat wydarzeniu politycznym w Chinach prezydent Xi Jinping jeszcze wzmocnił swą władzę i wytyczył ambitne plany na przyszłość.
Delegaci podczas XIX zjazdu KPCh.
Delegaci podczas XIX zjazdu KPCh.Foto: PAP/EPA/WU HONG

Na zjeździe, który toczył się za zamkniętymi drzwiami od 18 października, wybrano nowy Komitet Centralny KPCh, jak również skład 25-osobowego Biura Politycznego oraz członków jego 7-osobowego Stałego Komitetu – najwyższego organu kierującego partią i de facto całym krajem.

Nowi członkowie tych organów publicznie zaprezentują się dopiero w środę. Eksperci nie mają wątpliwości, że do Stałego Komitetu wejdą głównie zaufani ludzie prezydenta Xi, który jest też sekretarzem generalnym KPCh.

- Każdy z nas w partii musi kroczyć blisko Komitetu Centralnego i wysoko nieść sztandar socjalizmu o chińskiej specyfice - powiedział Xi w przemówieniu na zakończenie zjazdu.

Wcześniej tego dnia w Wielkiej Hali Ludowej delegaci przyjęli w głosowaniu sprawozdanie przedstawione przez Xi na otwarciu zjazdu, sprawozdanie partyjnej komisji dyscyplinarnej oraz poprawkę do statutu KPCh, dopisującą do najważniejszego partyjnego dokumentu idee prezydenta Xi.

"Myśl Xi Jinpinga dla nowej ery socjalizmu o chińskiej specyfice", jak brzmi oficjalna wersja doktryny, stała się więc oficjalnie podstawą ideologiczną partii, a Xi został jedynym żyjącym dygnitarzem wymienionym z nazwiska w najważniejszym dokumencie KPCh, która rządzi Chinami od 1949 roku.

Prezydent powiedział, że na podstawie analizy "historycznej zmiany" z ostatnich pięciu lat zjazd sformułował nowe zasady socjalizmu o chińskiej specyfice dla nowej ery. Zjazd postawił za cel "definitywne zwycięstwo" w budowaniu "umiarkowanie zamożnego społeczeństwa we wszystkich aspektach", a następnie "rozwiniętych socjalistycznych Chin".

Xi pogratulował wyników osiągniętych w ostatnich pięciu latach przez inspektorów dyscyplinarnych, którzy "niczym ostrze cięli korupcję i złe praktyki", przyczyniając się do poprawy partyjnego systemu.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Chiny i USA grają Koreą Północną?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 17:30
Napięcia na linii USA – Korea Północna są coraz większe. Jak duża jest w tym konflikcie rola Chin?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski biznes bez wiary, że może zawalczyć o chiński rynek

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 16:10
Chiny kuszą ogromnym rynkiem, rosnącą (choć ostatnio nieco wolniej) gospodarką i bogacącą się klasą średnią, która coraz więcej zarabia i konsumuje, napędzając tamtejsze PKB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W którą stronę zmierzają Chiny? ”Nie miejmy złudzeń”

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 19:30
"Nowa era dla Chin" – te słowa powtórzył przywódca tego kraju Xi Jinping 36 razy. Kreślił wizję drzwi otwartych na świat i dobrobytu. Przemówienie otwierające zjazd Komunistycznej Partii Chin trwało ponad trzy godziny. O szczegółach tej wizji mówił Rafał Tomański, znawca Azji, gość audycji "Więcej świata".
rozwiń zwiń