X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA rozbija Al-Kaidę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2009 07:24
Nie żyje jeden z najwyżej postawionych pakistańskich przywódców Al-Kaidy.
Audio

Kenyans Usama al-Kini i Sheikh Ahmed Salim zostali zabici w pobliżu afgańsko-pakistańskiej  granicy. Jak ustalili amerykańscy śledczy, Kini był odpowiedzialny za atak na hotel Marriott  w Islamabadzie w zeszłym roku. Od wybuchy ciężarówki, która wjechała na parking hotelu, zginęło 55 osób.

Jeden z pakistańskich rządowych oficjeli, potwierdził w rozmowie z dziennikarzami BBC, że dwóch mężczyzn zginęło wraz z grupą bojowników z Pakistanu, w prowincji Pendżab, na granicy Pakistanu z Afganistanem.

Zdaniem przedstawicieli pakistańskich sił zbrojnych zabicie przywódców Al-Kaidy jest istotne, ponieważ wprowadzi chaos w szeregi terrorystów. Dziennik „Washington Post”, powołując się na amerykańskie służby specjalne, napisał, że dowódcy raz z grupą bojowników zginęli 1 stycznia podczas ostrzału z samolotu bezzałogowego. – Zginęli w trakcie przygotowywania kolejnego zamachu – powiedział jeden z oficerów, należący do amerykańskiej grupy antyterrorystycznej.

Zabici mężczyźni, obaj urodzeni w Kenii, znajdowali się na liście najbardziej poszukiwanych terrorystów na świecie. Trafili na nią po zamachach bombowych na ambasady Stanów Zjednoczonych w Kenii i Tanzanii. Kini brał również udział w nieudanym zamachu na życie byłej premier Pakistanu, Benazir Bhutto.

Według pakistańskich oficjeli, do których dotarło BBC, grupa Kini`a pracowała nad budową wyrzutni rakiet mogących niszczyć amerykańskie samoloty bezzałogowe. Kini, ze względu na swoje umiejętności, był nazywany „Panem Inżynierem”. To również on stał za zeszłorocznym zamachem na ambasadę duńską w Islamabadzie.

Liczba ataków przy użyciu amerykańskich samolotów bezzałogowych na granicy afgańsko-pakistańskiej w ostatnim czasie znacznie wzrosła. To jedyny sposób na walkę z terrorystami, którzy swobodnie przemieszczają się między Afganistanem a Pakistanem. Mimo deklaracji współpracy z USA, rząd w Islamabadzie nie pozwala wojskom amerykańskim na przekraczanie granicy z Pakistanem.

(rk, bbc.com)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zabici Amerykanie pracowali w wywiadzie

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2009 06:30
Ośmiu amerykańskich cywilów zabitych wczoraj w zamachu bombowym w Afganistanie pracowało w CIA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan: 8 Amerykanów zginęło w zamachu samobójczym

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2009 20:34
Ośmiu Amerykanów zginęło w zamachu samobójczym w południowo-wschodnim Afganistanie - podały władze USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agenci wywiadu zabili szefa Al-Kaidy w Iraku

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 17:04
Premier Iraku Nuri al-Maliki poinformował w poniedziałek, że iracki wywiad zabił szefa Al-Kaidy w Iraku, Abu Ajuba al-Masriego, znanego również jako Abu Hamza al-Muhadżir.
rozwiń zwiń