X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Gowin na KUL: reforma znacząco zmieni system dotowania uczelni

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 14:43
"Reforma szkolnictwa wyższego zdecydowanie poszerza autonomie uczelni" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wygłosił wykład inauguracyjny z okazji setnej inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
Audio
  • Jarosław Gowin: Jarosław Gowin zwracał uwagę, że nowa ustawa zastąpi cztery obecnie obowiązujące
  • Jarosław Gowin: wzywam wszystkie siły polityczne do poparcia planu wzrostu nakładów na naukę i szkolnictwo
Jarosław Gowin podczas setnej inauguracji roku akademickiego na KUL-u
Jarosław Gowin podczas setnej inauguracji roku akademickiego na KUL-u Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

gowin 1200 pap.jpg
Jarosław Gowin: środowisko naukowe dostrzegło, że ustawa jest szansą

Jarosław Gowin zwracał uwagę, że nowa ustawa zastąpi cztery obecnie obowiązujące. - Zamiast osiemdziesięciu rozporządzeń, gąszczu przepisów, chcemy przygotować ich trzykrotnie mniej. Dziś przepisy wymuszają na uczelniach strukturę wydziałową. Dlaczego państwo ma odgórnie narzucać taki schemat? - pytał minister.

Nowy sposób finansowania uczelni

Wicepremier powiedział też, że reforma znacząco zmieni system dotowania uczelni. Szczegółowy podział przekazywania pieniędzy z budżetu zastąpi uproszczony schemat. Wezwał wszystkie siły polityczne do poparcia planu wzrostu nakładów na naukę i szkolnictwo. - Chciałbym zaapelować do wszystkich, zwłaszcza parlamentarzystów, by przyjąć śmiały, strategiczny plan wzrostu nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe - zwłaszcza na naukę - 1 procent PKB. Dziś jest to 0,44 procent. Jesteśmy pod tym względem na szarym końcu w Unii Europejskiej - podkreślił.

Minister zapewnił, że reforma szkolnictwa sprawi, że znowu zacznie opłacać się prowadzić badania naukowe, wyraził też nadzieję, że dzięki temu polskie uczelnie awansują w światowych rankingach szkół wyższych.

W uroczystej inauguracji roku akademickiego na KUL-u uczestniczyli biskupi, którzy brali udział w 377. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Spotkanie hierarchów odbywało się w Lublinie pierwszy raz w historii.

abi

 

Czytaj także

Jarosław Gowin: Podzielone opinie na temat szkolnictwa wyższego nie zaszkodzą koalicji

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 10:40
Wśród niektórych polityków Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się wątpliwości wobec nowego projektu ustawy o szkolnictwie wyższym. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapewnił, że różnice poglądów nie doprowadzą do rozłamu wewnątrz koalicji.
rozwiń zwiń