X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś Dzień Nauczyciela. Życzenia od premier i Pary Prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 15:45
Dziś 14 października - Dzień Edukacji Narodowej, nazywany Dniem Nauczyciela. W całym kraju świętuje dziś ponad 670 tysięcy nauczycieli. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter/@PremierRP/@prezydentpl

Premier Beata Szydło na Twitterze złożyła życzenia nauczycielom. - Z okazji Dnia Nauczyciela na ręce wszystkich pedagogów składam serdeczne życzenia niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości, a także sił w codziennej pracy. Niech to wyjątkowe święto będzie dla was źródłem wielu pięknych chwil i wzruszeń w gronie tych, których wychowanie jest waszą misją i dumą. Dziękuję wam za ogrom serca i wkład w budowanie przyszłości Polski - napisała premier Beata Szydło na Twitterze. 

Życzenia od Pary Prezydenckiej

Życzenia nauczycielom złożyła w dniu ich święta Para Prezydencka. W opublikowanym na stronie internetowej prezydenta liście Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda dziękowali pedagogom za ich profesjonalizm i zaangażowanie. 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzyli nauczycielom satysfakcji z własnego rozwoju zawodowego oraz radości z wyników pracy - z osiągnięć uczniów i wychowanków. 

Zwrócili uwagę na skalę wyzwań, z którymi nauczyciele mierzą się na co dzień. Dziękując im za oddanie, podkreślili, że to dzięki umiejętnościom i postawie pedagogów "młodzi zyskują cenną wiedzę, szacunek dla autorytetów i nauki, zdolność konstruktywnej wymiany myśli oraz rozumowania w sposób uporządkowany, a także odkrywają w sobie kreatywność, wrażliwość i ciekawość świata". 

Para prezydencka przypomniała, że "ukształtowanie człowieka prawego, dojrzałego pod względem intelektu i charakteru, świadomego swoich obowiązków obywatelskich i patriotycznych" jest w znacznej mierze efektem wieloletniej, cierpliwej pracy nauczycieli. Andrzej Duda z małżonką - która przez wiele lat pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego - napisali, że uzasadnienia dla sensu i wartości trudu cierpliwego kształtowania młodego pokolenia dostarcza między innymi historia Polski. Podkreślili, że pokłosiem pracy "wspaniałych wychowawców ludzi wewnętrznie wolnych, którzy ze swojej polskości czerpali wielką siłę, poczucie dumy i zakorzenienia w spuściźnie dziesięciu wieków naszej historii" było odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918 roku. Para prezydencka zachęciła, by w szkołach obchodzić przypadającą w przypadającą w przyszłym roku setną rocznicę tego wydarzenia. 

Na zakończenie prezydent i Pierwsza Dama przekazali pedagogom wyrazy sympatii.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, który w Polsce przypada 14 października, to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. 

Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. 

W artykule 74 ustawy Karta Nauczyciela zapisano: "W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych".