X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Izrael zagraża pokojowi na Bliskim Wschodzie"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 13:58
Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Izrael jest głównym zagrożeniem dla pokoju na Bliskim Wschodzie. Według niego świadczy o tym ofensywa izraelska w Strefie Gazy na przełomie 2008 i 2009 roku.

"Jeśli kraj używa nieproporcjonalnej siły w Palestynie, w Gazie, używa bomb fosforowych, nie będziemy mówić +brawo+. Zapytamy go, jak mógł postąpić w taki sposób?" - powiedział Erdogan przed śniadaniem roboczym z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym.

Dodał: "Nasze podejście nie wynika z tego, że jesteśmy muzułmanami. To podejście humanitarne". Powiedział, że w wyniku ofensywy na Strefę Gazy zginęło 1500 ludzi. Jednocześnie oskarżył stronę izraelską, że przywołane przez nią motywy operacji "są kłamliwe". "To Izrael jest głównym zagrożeniem dla pokoju w regionie" - ocenił.

Erdogan powołał się przy tym na raport ONZ-owskiego eksperta Richarda Goldstone'a na temat ofensywy w Gazie. "Goldstone jest Żydem i jego raport jest jasny" - stwierdził.

W swoim raporcie Goldstone, południowoafrykański sędzia żydowskiego pochodzenia, wykazał, że w trakcie operacji przeprowadzonej w Strefie Gazy między 27 grudnia 2008 r. a 18 stycznia 2009 r. zarówno izraelscy żołnierze, jak i bojownicy radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas popełniali zbrodnie wojenne. W raporcie najbardziej krytycznie odniósł się do działań Izraela: jego zdaniem państwo to użyło nieproporcjonalnie dużych sił i złamało międzynarodowe prawo humanitarne.

Rząd izraelski podważył prawdziwość danych zawartych w raporcie Goldstone'a. W styczniu minister obrony Ehud Barak odrzucił raport i określił go jako "wypaczający rzeczywistość, fałszywy i nieodpowiedzialny".

Izraelska operacja "Płynny ołów" kosztowała życie 1400 Palestyńczyków i 13 Izraelczyków.

sż,PAP

Czytaj także

Konflikt w przywództwie Autonomii Palestyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 11:53
Palestyńskie i izraelskie media piszą o konflikcie między czołowymi politykami Autonomii Palestyńskiej - premierem Salamem Fayyadem i prezydentem Mahmudem Abbasem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osadnicy ostro skrytykowali rządową decyzję

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2009 10:59
Osadnicy żydowscy ostro skrytykowali decyzję rządu o tymczasowym wstrzymaniu rozbudowy osiedli na Zachodnim Brzegu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gotowe porozumienie w sprawie sankcji wobec Iranu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 19:34
Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton poinformowała, że światowe mocarstwa uzgodniły tekst rezolucji ONZ w sprawie sankcji wobec Iranu. Szefowa amerykańskiej dyplomacji nie ujawniła szczegółów porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Impas przełamany, ale negocjacje będą trudne

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2010 12:14
Liga Arabska poparła plan przystąpienia do izraelsko - palestyńskich rozmów pokojowych. Waszyngton liczy na to, że dojdzie do nich w przyszłym tygodniu. Amerykański wysłannik George Mitchell za kilka dni przyleci na Bliski Wschód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Armia Korei Północnej w stanie gotowości

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 06:00
Północnokoreańskie wojsko postawione zostało w stan gotowości bojowej - podała południowokoreańska Agencja Prasowa Yonhap. Informacja ta wywołała nerwowość na rynkach finansowych Korei Południowej. Główny indeks giełdowy w Seulu obniżył się o ponad 3%.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Należy zdecydowanie potępić Izrael

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2010 16:42
Deklaracje niczego nie zmieniają. Potrzebne są czyny.
rozwiń zwiń