X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

XVII Dzień Papieski. Kardynał Nycz: wiemy, co zawdzięczamy Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 14:32
 - Wszyscy wiemy, co zawdzięczamy papieżowi Janowi Pawłowi II, który przeprowadził nas w nowe tysiąclecie – podkreślił kardynał Kazimierz Nycz podczas centralnej niedzielnej mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej.
Audio
  • Kard. Kazimierz Nycz: winnicą, którą dał nam Pan, jest całe dziedzictwo pontyfikatu Jana Pawła II (IAR)
Msza św. odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej przez metropolitę warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza (P) zainaugurowała obchody XVII Dnia Papieskiego
Msza św. odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej przez metropolitę warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza (P) zainaugurowała obchody XVII Dnia PapieskiegoFoto: PAP/Jacek Turczyk

Msza święta została odprawiona w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, podczaj której stypendyści fundacji modlili się w ich intencji.

Jan Paweł II_1200x660.jpg
JAN PAWEŁ II

- Dzień papieski został ustanowiony jako główne dzieło Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" po to, żeby przybliżać i przypominać cały pontyfikat i całe dzieło Jana Pawła II. Chcemy podjąć coś z jego ducha, a duchem jego pontyfikatu była młodzież, o której zawsze mówił: "jesteście nadzieją kościoła i świata" – mówił w homilii kardynał Nycz.

Stąd też, jak podkreślił metropolita warszawski, "dzień papieski jest promocją pontyfikatu Jana Pawła II i jego osoby oraz budowaniem w duchu i myśli Jana Pawła II funduszu stypendialnego dla młodzieży, który jest żywym pomnikiem jego osoby".

Jak mówił, dzisiaj widać przed kościołami młodzież zbierającą fundusze dla przyszłych stypendystów i przypomniał, że z funduszu stypendialnego Fundacji "Dzieła Nowego Tysiąclecia" zostało wykształconych już 5 tys. osób, a obecnie około 2 tys. studiuje. 

Dzień papieski obchodzony jest od 2001 roku, zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża (16 października 1978 roku). 

pp

 

Czytaj także

Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. "Polacy klęcząc wstali z kolan"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 21:00
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski miała miejsce w czerwcu 1979 roku, zaledwie kilka miesięcy po wyborze na papieża. O pielgrzymkach papieża Polaka mówił w audycji Historia na Dziś dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń