X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Theresa May: nie wyznaczam ministrom "czerwonych linii"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 13:46
Brytyjska premier Theresa May skomentowała we wtorek doniesienia o podziałach w rządzie wokół kwestii wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mówiąc, że "nie wyznacza ministrom czerwonych linii" wobec ich podejścia do Brexitu.
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May
Premier Wielkiej Brytanii Theresa MayFoto: Shutterstock

Podczas serii porannych wywiadów podczas trwającej konferencji programowej Partii Konserwatywnej w Manchesterze szefowa rządu przekonywała, że "przywództwo polega na zapewnieniu, że ma się zespół ludzi, którzy nie są potakiwaczami, ale zespołem ludzi o różnych głosach wokół stołu tak, że można dyskutować o sprawach, dojść do porozumienia i potem forsować ten pogląd rządu - i to jest dokładnie to co robimy".

Jak zaznaczyła, minister spraw zagranicznych Boris Johnson, podobnie jak inni członkowie gabinetu, w pełni popiera pozycję negocjacyjną w sprawie Brexitu, jaką przedstawiła w swym przemówieniu we Florencji w ubiegłym miesiącu.

Od kilku tygodni wskazuje się, że jedności rządu w sprawie Brexitu mogą zagrozić ambicje Johnsona, który przedstawił własny zestaw "czerwonych linii", określających granice ustępstw negocjacyjnych wobec UE. Media donosiły również, iż minister ds. kontaktów rządu z Izbą Gmin Andrea Leadsom oskarżała Downing Street o zbyt ugodową postawę w rokowaniach z Brukselą.

We wtorek May przekonywała w rozmowie z BBC, że kwestie takie jak Brexit "oczywiście podlegają premierowi". Zapewniła, że przemówienie jakie ma wygłosić po południu szef dyplomacji i zatytułowane podobno przez Johnsona "Pozwólcie lwu zaryczeć", zostało sprawdzone przez jej biuro. - Przyjrzeliśmy się jego przemówieniu, nie martwcie się - powiedziała telewizji Sky News.

Brytyjska szefowa rządu zapowiedziała także na 10 października publikację raportu dotyczącego traktowania w Wielkiej Brytanii osób z mniejszości etnicznych. Jak zaznaczyła, dokument ten zawiera "niewygodne prawdy", w tym wskazuje, że białym Brytyjczykom jest znacznie łatwiej uzyskać pracę niż przedstawicielom mniejszości.

- Moim fundamentalnym przekonaniem jest, że to, jak daleko zajdzie się w życiu powinno tylko i wyłącznie zależeć od talentu i ciężkiej pracy, niczego innego - przekonywała. Reformatorski program społeczny był - obok wyjścia z UE - główną osią programu May ogłoszonego po objęciu przez nią urzędu premiera w lipcu 2016 roku. Premier deklarowała wtedy m.in. konieczności "budowy Wielkiej Brytanii, która funkcjonuje dla każdego" i rozluźnienia polityki oszczędności w celu podniesienia poziomu życia uboższej klasy średniej.

W środę, czyli w ostatnim dniu czterodniowej konferencji w Manchesterze, May wygłosi przemówienie programowe, nakreślające działania rządu na następne miesiące.

W przedterminowych wyborach w lipcu bieżącego roku konserwatyści utracili dotychczasową bezwzględną większość w Izbie Gmin i muszą obecnie korzystać ze wsparcia 10 posłów północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP).

Rozpoczęty 29 marca proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej powinien zostać zrealizowany w ciągu dwóch lat.

pr

Czytaj także

Negocjacje ws. Brexitu. Wielka Brytania i KE dalej poróżnione w sprawie rozliczenia finansowego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 16:35
Mimo deklaracji brytyjskiej premier Theresy May, że Brexit nie będzie oznaczał, iż któryś z krajów unijnych będzie musiał zapłacić więcej, a któryś dostanie mniej z kasy UE, negocjatorom z Londynu i Brukseli nie udało się przezwyciężyć różnic w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania podtrzymuje zobowiązania wojskowe wobec Europy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 11:36
Wielka Brytania podtrzymuje swoje zobowiązania na rzecz bezpieczeństwa w Europie. Podczas wizyty w Estonii, premier Theresa May oświadczyła, że mimo Brexitu, jej kraj nie zrezygnuje z dotychczasowych zobowiązań na rzecz innych państw. Ta deklaracja jest szczególnie ważna dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski.
rozwiń zwiń