X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Długo planowany zamach

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2009 13:48
Były szef policji odpowiedzialny za zeszłotygodniowe zamachy w Bagdadzie.
Audio

Irackie wojsko udostępniło nagranie byłego szefa policji Wissama Ali Kadhema, który jest odpowiedzialny za zeszłotygodniowe zamachy w Bagdadzie. Zginęło w nich 95 osób.

Wissam Ali Kadhem przyznał, że brał udział w planowaniu ataku na Ministerstwo Finansów. Aby dostać się do budynku przekupiono strażników płacąc im 10 tysięcy dolarów - powiedział w nagraniu. Dodał, że operacja przygotowywana była od miesiąca.

W ubiegłą środę dwie ciężarówki wyładowane materiałami wybuchowymi eksplodowały niedaleko budynków administracji rządowej.

Do jednego z zamachów doszło w pobliżu irackiego parlamentu i ministerstwa spraw zagranicznych, w ściśle strzeżonej Zielonej Strefie. Wybuch roztrzaskał okna w siedzibie irackiego MSZ.

Zaledwie kilka minut później nieopodal ministerstwa finansów miała miejsce druga eksplozja. Wybuch był tak silny, że obok budynku zawaliła się część autostradowego wiaduktu.

Pociski moździerzowe spadły też na siedzibę lokalnych władz stolicy, dzielnicę Salhija, gdzie znajdują się biura państwowej telewizji i instalacje wojskowe oraz niedaleko budynku Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ponadto samochód-pułapka wybuchł przed iracką siedzibą agencji Reutera. Budynek redakcji został poważnie uszkodzony.

Zeszłotygodniowa seria zamachów zebrała najkrwawsze żniwo od czasu wycofania się wojsk amerykańskich z irackich miast. Zginęło wtedy 95 osób a około 600 zostało rannych. 30 czerwca żołnierze USA przekazali Irakijczykom kontrolę nad bezpieczeństwem w metropoliach.

(iar, rk)   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak