X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Gowin: Podzielone opinie na temat szkolnictwa wyższego nie zaszkodzą koalicji

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 10:40
Wśród niektórych polityków Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się wątpliwości wobec nowego projektu ustawy o szkolnictwie wyższym. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapewnił, że różnice poglądów nie doprowadzą do rozłamu wewnątrz koalicji.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Projekt nowej ustawy reformującej szkolnictwo wyższe, tzw. Ustawę 2.0. zaprezentował podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie wicepremier Jarosław Gowin.

Dziwi mnie, że wicepremier przedstawia projekt, którego nie zna ani rząd, ani klub PiS - powiedział Ryszard Terlecki. Szef klubu PiS ocenił nowe propozycje jako "dziwne". Stwierdził, że są małe szanse na zaakceptowanie wszystkich zmian zaproponowanych przez ministra. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała propozycje zmian w ustawie jako "nieporozumienie komunikacyjne". 

Wicepremier podkreślał, że treść projektu była konsultowana ze środowiskiem akademickim. Dodał, że jest przekonany, że możliwe jest wypracowanie wspólnego projektu. - Myślę, że takim samym dążeniem do zachowania jedności obozu rządowego będą kierowali się nawet ci, którzy mają jakieś zastrzeżenia do mojej ustawy - mówił Jarosław Gowin.

Zapytany, czy kwestia ubiegania się przez polski rząd o reperacje wojenne od Niemiec może doprowadzić do opuszczenia przez posłów Polski Razem tworzącej rząd koalicji Zjednoczonej Prawicy odpowiedział, że nie powinien stawiać relacji z koalicjantami, nie tylko z PiS-em, ale z Solidarną Polską w takich kategoriach, ponieważ - jak stwierdził - "bez moich posłów nie ma większości, byłoby to nielojalne" - przekonywał.

PAP,ac

Czytaj także

Parlament Studentów RP: projekt ustawy o szkolnictwie dobrym punktem wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 17:11
- Projekt ustawy dot. reformy szkolnictwa to dobry punkt wyjścia do dalszych działań – ocenił przewodniczący Parlamentu Studentów RP Tomasz Tokarski. Jak dodał, resort nauki uwzględnił postulaty środowiska akademickiego i na razie ustawa nie budzi obaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: dyplom polskiej uczelni musi odzyskać prestiż

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:00
Jarosław Gowin przedstawił w Krakowie założenia nowej ustawy reformującej szkolnictwo wyższe i rozpoczął konsultację społeczne na temat zmian. Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego zapewniał w radiowej Trójce, że projekt reformy zyska akceptację zarówno polityczną, jak i środowisk akademickich.
rozwiń zwiń