X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reforma szkolnictwa wyższego. Ryszard Terlecki zdziwiony projektem Jarosława Gowina

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 10:28
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wątpi w poparcie parlamentarzystów PiS dla reformy szkolnictwa wyższego autorstwa wicepremiera Jarosława Gowina. Założenia reformy zostaną zaprezentowane dziś podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie.
Audio
  • Ryszard Terlecki w radiowej Trójce o reformie szkolnictwa wyższego (IAR)
  • Jarosław Gowin zadeklarował w radiowej Jedynce, że studia dzienne nadal pozostaną bezpłatne, a testy będą fakultatywne (IAR)
Jarosław Gowin (z prawej)
Jarosław Gowin (z prawej)Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Ryszard Terlecki zastrzegł w radiowej Trójce, że nie zna projektu, ale - jego zdaniem - propozycje Jarosława Gowina mogą budzić wątpliwości. Wśród tych rozwiązań wicemarszałek Sejmu wymienia między innymi wydłużenie studiów zaocznych, gorsze - w jego opinii - traktowanie małych i prowincjonalnych uczelni, czy przyznawanie tytułów naukowych przez senaty uczelni, a nie przez rady wydziałów.

Ryszard Terlecki nazwał te pomysły "dziwnymi" i wyraził wątpliwość, czy PiS się na nie zgodzi. Jak mówił szef klubu PiS, dziwi go też to, że Jarosław Gowin przedstawia projekt, którego nie zna rząd, ani klub parlamentarny PiS.

Dziś w Krakowie rozpoczął się Narodowy Kongres Nauki, podczas którego minister Jarosław Gowin przedstawi założenia projektu ustawy regulującej funkcjonowanie nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin 1200 F.jpg
"Egzaminy wstępne na studia są standardem na prestiżowych uczelniach całego świata"

Jarosław Gowin zapowiedział w radiowej Jedynce uproszczenie przepisów dotyczących uczelni wyższych i zwiększenie ich autonomii. Wicepremier zapowiedział również powołanie przy każdej uczelni tak zwanej rady uczelni, która w ponad połowie ma się składać z ludzi wywodzących się z otoczenia społeczno-gospodarczego.

mr, IAR, PR1, PR3

Czytaj także

Jarosław Gowin: egzaminy wstępne na studia są standardem na prestiżowych uczelniach całego świata

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 09:18
- Egzaminy wstępne na studia nie będą obligatoryjne, a matura pozostanie wiążącym egzaminem, pozwalającym dostać się na studia - powiedział Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń