X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rowerzyści będą rządzić na polskich drogach

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2010 06:55
W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu zmian ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.
Audio

Dokument dostosowuje polskie przepisy rowerowe do obowiązujących standardów europejskich.

Posłanka Ewa Wolak z PO z parlamentarnej grupy rowerowej mówi IAR, że nowelizacja wprowadza między innymi pierwszeństwo dla rowerów na drodze oraz daje więcej praw rowerzystom.

Wolak dodaje, że celem zmian w ustawie o ruchu drogowym jest zwiększenie liczby rowerów na polskich drogach.

Projekt ustawy wyszedł z pozarządowej sieci "Miasta dla rowerów". Jak mówi jej przedstawiciel Cezary Grochowski, rowerzyści w Polsce potrzebują wsparcia państwa.

Grochowski dodaje, że Polska ma wiele lat zaniedbań, szczególnie w kwestii ścieżek rowerowych.

Najważniejszą z planowanych zmian jest jednoznaczne określenie pierwszeństwa dla rowerzystów jadących drogą rowerową wzdłuż drogi głównej nad samochodami skręcającymi w drogi podporządkowane oraz z nich wyjeżdżającymi. Polska jest ostatnim krajem w Europie, w którym rowerzyści jadący drogą dla rowerów muszą ustępować pierwszeństwa samochodom.

Projekt zakłada również likwidację kilku prawnych absurdów, takich jak zakaz przewożenia dzieci w przyczepce rowerowej, zakaz jazdy rowerów na oponach z kolcami, co jest wskazane zimą. W ustawie zaistnieje też "rower wielośladowy" - czyli riksza.

Według statystyk, w Polsce jest najwięcej wypadków z udziałem rowerzystów, przy dziesięciokrotnie mniejszym ruchu rowerowym niż w krajach Europy Zachodniej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Rowerem przez Polskę!

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2009 20:43
Czterech mieszkańców Szklarskiej Poręby: Karol Głuszak, Paweł Orłowski, Donat Pawłowski i Mariusz Wróbel wyruszyło 8 lipca ze Skweru Radiowej Trójki w trasę Trójkowej Magistrali Szklarska Poręba - Augustów. Przejadą na rowerach ponad 700 km z zimowej do letniej stolicy Trójki, z gór nad jeziora, z zachodu na wschód Polski!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rz": Przepisy życzliwsze dla rowerzystów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2010 06:30
Projekt zmian w kodeksie drogowym stwarza lepsze warunki do jazdy rowerzystom - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerzysta często nie ma szans na reakcję

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2010 16:51
W 2009 r. na polskich drogach zginęło 371 rowerzystów, a blisko 4 tys. zostało rannych - wynika z danych KGP. W niedzielę rusza kampania, której celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów i zwrócenie na nich uwagi kierowcom.
rozwiń zwiń