X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

We Francji czytają Karskiego: wznowiono "Tajne Państwo"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 07:20
W ambasadzie polskiej we Francji została zaprezentowana francuska edycja sławnej książki Jana Karskiego „Historia państwa podziemnego". Publikacja ta jest kolejnym etapem głośnej polemiki toczącej się we Francji wokół postaci polskiego bohatera ruchu oporu, który próbował poinformować zachodnich aliantów o zagładzie Żydów.

Wznowienie wojennych wspomnień Jana Karskiego "Tajne Państwo", wydanych po raz pierwszy w 1944 roku, ukazało się w marcu we Francji nakładem wydawnictwa Robert Laffont. Francuska edycja książki nosi tytuł: "Moje świadectwo dane światu. Historia Państwa Podziemnego

Dwa przejmujące fragmenty wspomnień Karskiego odczytał Andrzej Seweryn. Pierwszy z tych fragmentów mówił o krótkim pobycie autora w warszawskim getcie. Mógł tam wejść przez piwnice kamienicy stojącej przy murze getta.

Drugi fragment odczytany we wtorek przez aktora Komedii Francuskiej mówił o spotkaniu Karskiego z prezydentem Rooseveltem.

Polemika w sprawie Jana Karskiego zaczęła się we Francji po ukazaniu się poświęconej mu powieści Yannicka Haenela. Powieść o Polaku była bestsellerem. Została ostro skrytykowana przez część opinii publicznej, m.in. przez autora filmu „Shoah" Claude'a Lanzmanna.

ag, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), PAP

Czytaj także

Trudna lekcja historii

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2008 12:32
Marek Wierzbicki nie podejmuje głębokiej analizy stosunków narodowościowych na północno-wschodnich kresach II Rzeczypospolitej przed wojną, skupiając się na tym, co działo się juz po wkroczeniu Sowietów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządowe przeprosiny dla ocalonej z Zagłady

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 06:49
Władze Holandii zapowiedziały, że przeproszą Selmę Wijnberg, holenderską Żydówkę, która przeżyła hitlerowski obóz zagłady w Sobiborze. Po wojnie musiała opuścić ojczyznę, bo wyszła za mąż za polskiego Żyda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuskie korzenie brytyjskiego rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2009 16:40
Fakt, w który Anglicy nie będą chcieli uwierzyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rz": Nie tylko Żydzi ginęli w obozach zagłady

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2010 06:15
Mówienie "Szoah to wyłącznie Żydzi" jest manipulowaniem historią - mówi "Rzeczpospolitej" biskup Tadeusz Pieronek. Hierarcha wyjaśnia nieporozumienia, jakie powstały w związku z jego nieautoryzowanym wywiadem dla włoskiego portalu Pontifex Roma.
rozwiń zwiń