X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister Edukacji: ZNP podaje nieprawdziwe dane dot. zwolnień nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 21:31
Szefowa ministerstwa edukacji narodowej Anna Zalewska powiedziała, że zapowiedzi ZNP dotyczące zwolnień nauczycieli w związku z reformą edukacji są nieprawdziwe. Zaznaczyła jednocześnie, że ostateczne dane w tej sprawie pojawią się na przełomie października i listopada. W ten sposób odniosła się do słów szefa ZNP Sławomira Broniarza, wg którego około 10 tysięcy nauczycieli straci w najbliższym czasie pracę.
Minister edukacji Anna Zalewska
Minister edukacji Anna ZalewskaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Według minister edukacji narodowej, która była gościem "Wiadomości" TVP, sytuacja na nauczycielskim rynku pracy w ciągu najbliższych dwóch lat poprawi się. Anna Zalewska zapowiedziała, że pojawi się około 10 tysięcy nowych miejsc pracy dla nauczycieli, dlatego że zostało to zapisane w prawie oświatowym.

Szefowa MEN przypomniała, że nowe przepisy nie pozwalają na łączenie dzieci w klasie siódmej, to znaczy że kiedy jest 6 klas szóstych to musi pozostać 6 klas siódmych. "Oprócz tego, w tym roku powstanie 1800 dodatkowych klas"- zaznaczyła minister.

Anna Zalewska podkreśliła również, że zapowiadany dziś przez premier Beatę Szydło stopniowy wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli to ogromne pieniądze. Zwróciła również uwagę, że jest to waloryzacja, a nie podwyżka. Dodała, że rząd nie chce, aby to samorządy ponosiły koszty wprowadzanych przez niego reform. 

dcz

Czytaj także

Anna Zalewska: śpię spokojnie przed rozpoczęciem roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 09:42
- Za nami półtora roku przygotowań i pilnowania, żeby wszystko było gotowe na czas. Jesteśmy po odprawie z kuratorami, a kuratorzy – z dyrektorami szkół. Ze wszystkim zdążyliśmy – mówi w "Sygnałach dnia" minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
rozwiń zwiń