X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Szczepionka na AH1N1 testowana na Polakach

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2010 16:14
Producent szczepionki o nazwie Focetria prowadzi zgodnie z prawem badania kliniczne w kilkunastu ośrodkach na terenie całego kraju.
Audio

Jeden z koncernów farmaceutycznych testuje w Polsce szczepionkę przeciwko grypie AH1N1.

Rzecznik Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wojciech Łuszczyna potwierdził, że producent szczepionki o nazwie Focetria prowadzi zgodnie z prawem badania kliniczne w kilkunastu ośrodkach na terenie całego kraju. Uczestniczą w nich ochotnicy powyżej 18 roku życia.

Szczegóły dotyczące badań klinicznych są objęte tajemnicą. Firma jeszcze nie przedstawiła Urzędowi Rejestracji Produktów Leczniczych raportu z badań.

Na europejskim rynku dostępne są trzy szczepionki  przeciwko grypie A H1N1: Focetria firmy Novartis, Celvapan produkowana przez Baxter i Pandemrix - GlaxoSmithKline.

Tymczasem Francja, Niemcy i Holandia, które kupiły kilkadziesiąt milionów dawek nowej szczepionki i wydały miliony euro, chcą odsprzedać zapasy. Ze szczepień przeciwko grypie AH1N1 skorzystało zaledwie kilka procent obywateli tych państw.

Ministerstwo Zdrowia na razie nie zmieniło stanowiska i nie zamierza kupować szczepionek przeciwko grypie typu A/H1N1 od innych krajów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak